Dekanalne czuwanie młodzieży przed Adwentem w Gorzkowie

W kończącym się roku kościelnym odbyły się czuwania dla młodzieży. Czuwanie wprowadzające w Adwent odbyło się 26 listopada 2016 r. w parafii św. Małgorzaty w Gorzkowie.

Młodzi z dekanatu kazimierskiego - na zaproszenie dziekana ks. kan. Sławomira Sarka - zjechali się na godz. 19.00 do Gorzkowa. Najpierw zostali podzieleni na grupy i przez ponad pół godziny trwały zajęcia w grupach. Następnie wszyscy udali się do kościoła na modlitwę uwielbienia. Była krótka konferencja i wystawienie Najświętszego Sakramentu.

Szczególnym momentem dla młodych była osobista modlitwa przed Najświętszym Sakramentem. – „Każdy z młodych kładł rękę na monstrancji i powierzał Chrystusowi swoje intencje” – mówi ks. Michał Haśnik – dekanalny duszpasterz młodzieży. Wszyscy także odśpiewali Koronkę do Miłosierdzia Bożego.

Trzecia część spotkania odbyła się w pomieszczeniach gospodarczych stadionu w Gorzkowie. Na wszystkich czekały już kiełbaski z grilla przygotowane przez ks. Tomasza Prędotkę. Po ich zjedzeniu rozpoczęła się „Chrystoteka” – czyli dyskoteka z Chrystusem. W ten sposób ponad 80 młodych z dekanatu kazimierskiego spędziło andrzejkową sobotę.

xmhas