Dekanat skalbmierski na modlitwie za zmarłych kapłanów

W niedzielę, 19 listopada 2017 r. prezbiterzy dekanatu skalbmierskiego spotkali się na modlitwę za zmarłych księży, którzy pracowali w dekanacie lub stąd pochodzili, a odeszli na wieczny spoczynek.

Na początku Mszy św. proboszczowie parafii przypomnieli imiona i nazwiska prezbiterów związanych z ziemią dekanatu skalbmierskiego. Eucharystii przewodniczył i homilię wygłosił ks. Dziekan Marian Fatyga. Wspomniał o pokoleniach wiernych kanoników, proboszczów , którzy oddali życie na służbę lokalnemu Kościołowi.

Na liturgii zgromadzeni byli parafianie z dekanatu. Chór parafii św. Jana Chrzciciela w Skalbmierzu pod batutą Roberta Basiaka oraz trębacz Bolesław Sikorski zadbali o stronę muzyczną Eucharystii.

Dekanat skalbmierski liczy dziesięć parafii. Są to: Skalbmierz, Działoszyce, Słaboszów, Pałecznica, Sancygniów, Stradów, Topola, Dzierążnia, Małoszów, Wolica. Od 19 czerwca 2017 r. dziekanem jest ks. Marian Fatyga, wicedziekanem ks. Andrzej Jankoski – proboszcz parafii w Działoszycach, a ojcem duchownym ks. Władysław Kutuś – proboszcz w Dzierążni. W listopadzie miesiącu modlitwy za zmarłych, co roku prezbiterzy dekanatu będą się spotykać na modlitwie za zmarłych kapłanów dekanatu.

Ks. Marian Fatyga
PROBOSZCZ i DZIEKAN SKALBMIERSKI