Diakoni rozpoczęli Rekolekcje - a już w sobotę przyjmą święcenia prezbiteratu

W najbliższą sobotę, 30 maja 2015 r. o godz. 10.00 w Bazylice Katedralnej biskup kielecki Jan Piotrowski udzieli święceń prezbiteratu 9 diakonom naszego Seminarium, którzy w niedzielę, 24 maja rozpoczęli Rekolekcje przed święceniami.

Po sześciu latach formacji w Wyższym Seminarium Duchownym w Kielcach, po zbadaniu opinii wiernych i po zasięgnięciu rady osób odpowiedzialnych za ich przygotowanie, Kościół uznał ich za godnych święceń. Zostaną oni włączeni do posługiwania kapłańskiego i wezwani do służenia ludowi Bożemu poprzez sprawowanie sakramentów i głoszenie Słowa Bożego.

Bezpośrednim przygotowaniem do tak ważnego momentu w ich życiu są Rekolekcje, które kandydaci do święceń rozpoczęli w niedzielę, 24 maja 2015 r. wieczorem w Domu rekolekcyjnym „Betania” w Rabce-Zdroju. Prowadzi je ks. dr Adam Wilczyński - ojciec duchowny kieleckiego seminarium. – „Przez te kilka dni będziemy rozważać potrójną  misję w Kościele każdego prezbitera: kapłańską, nauczycielską i pasterską. Zatrzymamy się także nad składanymi przez nich przyrzeczeniami” – mówi ks. Wilczyński. W środę konferencję do diakonów wygłosi bp Jan Piotrowski.

Rekolekcje potrwają do południa w piątek. Po powrocie kandydaci odbędą przygotowanie liturgiczne do święceń w Bazylice Katedralnej, wieczorem zaś w kaplicy seminaryjnej będzie miała miejsce Adoracja Najświętszego Sakramentu przygotowana przez alumnów roku pierwszego, którzy w swoich rozważaniach podsumują ich sześcioletnią formację. Ma ona zawsze szczególny wymiar dla diakonów, którzy powracają do momentu powołania ich przez Jezusa, a także do chwil, kiedy w seminaryjnej kaplicy, klęcząc przed witrażem Jezusa Ukrzyżowanego, powierzali Mu swoje życie, radości, ale także wątpliwości.

al. Patryk Kundera

Zachęcamy do modlitwy za diakonów przebywających na Rekolekcjach,
aby dobrze przygotowali się do święceń prezbiteratu!

Kandydaci do święceń prezbiteratu:

dkn Mateusz Durdek
parafia Grobu Bożego w Miechowie