Diecezjalna Wspólnota Ruchu Czystych Serc otrzymała relikwie bł. Karoliny Kózkówny

W czasie Pielgrzymki Młodych Diecezji Kieleckiej do Sanktuarium w Zabawie, podczas Eucharystii, której przewodniczył bp Marian Florczyk, dla Ruchu Czystych Serc zostały przekazane relikwie bł. Karoliny Kózkówny.

Wierzymy, że obecność jej relikwii we wspólnocie RCS spotęguje miłość do Jezusa w Eucharystii i pragnienie trwania przy Bogu. Polecamy pamięci modlitewnej młodych ludzi naszej diecezji chcących kochać czystym sercem na wzór bł. Karoliny.

Diecezjalne Centrum RCS-U znajduje się przy Rektoralnym Kościele Akademickim św. Jana Pawła II w Kielcach (ul. Wesoła 54), gdzie w ramach duszpasterstwa akademickiego stwarzamy możliwości formacji intelektualno-duchowej dla ludzi chcących pogłębiać swoją więź z Chrystusem i Jego Kościołem.  Członkowie RCS-u składają przyrzeczenia o niepodejmowaniu współżycia seksualnego do momentu zawarcia sakramentalnego małżeństwa, prosząc Boga o dar czystych serc i wytrwania. Modlimy się również o dar czystości dla małżonków, aby kierując się zawsze prawem Bożym i dobrem drugiej osoby byli otwarci na dar Życia. Prosimy, aby byli wolni od grzechów, które niszczą jedność małżeńską, oraz świętość i wartość aktu małżeńskiego.

W każdy pierwszy poniedziałek miesiąca członkowie Ruchu Czystych Serc spotykają się na Eucharystii i wspólnej Adoracji Najświętszego Sakramentu. Przez wstawiennictwo bł. Karoliny, która w obronie czystości poniosła śmierć męczeńską, modlimy się o dar czystych serc dla młodych ludzi naszej diecezji, małżeństw i rodzin  oraz o czyste serca kapłańskie i szacunek dla życia. W trzeci poniedziałek miesiąca RCS  zaprasza na spotkania formacyjne.

Naszym wspólnym pragnieniem jest, aby dzieło i życie zakończone świadectwem oddanego życia za wierność Chrystusowi bł. Karoliny było poznawane i naśladowanie w codziennym zawierzaniu swojego życia Bogu, który jest dawcą Miłości i Życia.

Warto nadmienić że sierpniu tego roku młodzi ludzie z naszej diecezji uczestniczyli  w Ogólnopolskich Rekolekcjach Ruchu Czystych Serc w Gródku nad Dunajcem. Chcemy formować młodzież w duchu idei Ruchu Czystych Serc. Wzrastanie i trwanie w cnocie czystości jest wyzwaniem, ale też Łaską, o którą trzeba prosić, aby miłość ludzka była zawsze drogą wzajemnego obdarowania i uświęcania.

Ks. Dariusz Węgrzyn
MODERATOR DIECEZJALNY RUCHU CZYSTYCH SERC