Dni Przyjaźni Polsko-Węgierskich

W dniach 21-24 marca 2019 r. w Kielcach odbędą się Dni Przyjaźni Polsko-Węgierskich. Będą obecni m.in. Prezydenci Andrzej Duda oraz Janos Ader. W sobotę, 23 marca Biskup Kielecki Jan Piotrowski w Bazylice Katedralnej odprawi Mszę św. z udziałem Dostojnych Gości. Serdecznie zapraszamy!

Jednym z koncelebransów będzie biskup Andras Veres, przewodniczący Konferencji Episkopatu Węgier. W Eucharystii udział wezmą pary prezydenckie obu krajów.

- „W koncelebrze będzie również biskup Marian Florczyk oraz ok. 40 księży z Kielc i okolic. Przewodniczący Episkopatu Węgier wygłosi homilię w języku węgierskim. Jej tłumaczenie przeczytamy w specjalnej książeczce, którą otrzymają wierni uczestniczący w Mszy św." – tłumaczy ks. dr Adam Perz, kanclerz Kurii Diecezjalnej w Kielcach.

Część katedry zostanie zarezerwowana dla zaproszonych gości. Do pozostałej będzie mógł wejść każdy. – „Warto przyjść odpowiednio wcześniej, bo z pewnością zjawi się wiele osób. Ci, którzy nie zmieszczą się w Bazylice Katedralnej, posłuchają Mszy na zewnątrz. Być może będzie również telebim” – dodaje ks. Perz.

Sobotnia Msza św. w ramach obchodów Dnia Przyjaźni Polsko-Węgierskiej w Kielcach będzie transmitowana na antenie Diecezjalnego Radia eM Kielce.

>> Więcej informacji

>> Plakat