Droga Krzyżowa z Katedry na Karczówkę

Za nami kolejna Droga Krzyżowa z Bazyliki Katedralnej na Karczówkę. Od osiemnastu lat nabożeństwo odbywa się w każdy trzeci piątek miesiąca.

Organizatorem tej Drogi Krzyżowej jest Franciszkański Zakon Świeckich działający przy parafii św. Franciszka z Asyżu w Kielcach. Trasa przebiega ulicami: Jana Pawła II, główną aleją w Parku Miejskim, ulicą Karczówkowską na wzgórze Karczówka. Do udziału w tym nabożeństwie zachęca Małgorzata Tomczak. – „Nikt z nas nie jest idealny, mamy więc za co przepraszać. Mamy też  o co prosić: powinniśmy modlić się za nasz kraj i rodzinę. Ta Droga Krzyżowa jest doskonałą do tego okazją" – powiedziała.

W nabożeństwie uczestniczy Zofia Pietrzykowska, jak przyznaje, dla niej jest to bardzo ważne wydarzenie. – „Dla mnie jest to pewien rodzaj pokuty i modlitwy. Staram się uczestniczyć w niej jak najczęściej" – podkreślała.

Nabożeństwo odbywa się w każdy trzeci piątek miesiąca. Początek o godz. 16.00 na placu Jana Pawła II w Kielcach. Jak informują organizatorzy - po rozważaniu przy każdej stacji pielgrzymi odmawiają różaniec i koronkę do Miłosierdzia Bożego oraz śpiewają pieśni religijne. Na zakończenie Drogi Krzyżowej jest sprawowana Msza św. w klasztorze na Karczówce.

tekst za: em.kielce.pl

Zobacz: Galeria zdjęć