Droga Światła przeszła przez Kielce

Kilkadziesiąt osób uczestniczyło w Drodze Światła, która przeszła ulicami centrum Kielc. Nabożeństwo przewodniczył ks. dr Rafał Dudała. Był również obecny Biskup Kielecki Jan Piotrowski.

Nabożeństwo Drogi Światła składało się z 14 stacji, będących spotkaniami ze Zmartwychwstałym Jezusem. Były one przystankami na drodze rozpoczynającej się w Kościele Akademickim św. Jana Pawła II przy ulicy Wesołej i prowadzącej poprzez ulice centrum Kielc.

Jak mówi bp Jan Piotrowski, powinniśmy podążać za światłem, które rzuca na nasze życie nauka Jezusa. – „Jezus, który wchodzi w rzeczywistość ludzką jest światłem ludzkich zachowań, pragnień i nadziei. Myślę, że warto uczestniczyć w tym nabożeństwie” – mówił bp Piotrowski.

– „Jest to droga, która ma pokazać, że należy się cieszyć ze Zmartwychwstania Pańskiego i że ta radość nie powinna kończyć się na okresie Wielkanocnym, lecz trwać w naszych sercach również później” – dodaje Emilia Koneczna z kieleckiej wspólnoty Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

Wydarzeniu towarzyszyła charytatywna sprzedaż zniczy, z której dochód zostanie przeznaczony na potrzeby najbiedniejszych. W Kielcach Droga Światła odbyła się po raz drugi.

za: em.kielce.pl

>> Galeria zdjęć