Duszpasterze sportowców z całej Polski na Rekolekcjach w Skorzeszycach

W dniach od 16-19 listopada 2016 r. w Centrum Spotkań i Dialogu Diecezji Kieleckiej w Skorzeszycach odbyły się Rekolekcje duszpasterzy sportowców. Wzięło w nich udział 60 kapłanów z całej Polski.

Nauki rekolekcyjne głosił bp Marek Mendyk z Legnicy. Rekolekcjonista prowadził rozważania o powołaniu, świadectwie i służbie kapłana we współczesnym świecie.

Mszy św. na rozpoczęcie Rekolekcji przewodniczył Biskup Kielecki Jan Piotrowski, który w ciepłych słowach przywitał uczestników rekolekcji: bp. Marka Mendyka, bp. Mariana Florczyka- delegata KEP ds. duszpasterstwa sportowców, ks. Edwarda Plenia SDB - krajowego duszpasterza sportowców, a nade wszystko diecezjalnych duszpasterzy sportowców.

W drugim dniu rekolekcji kapłani uczestniczyli w pielgrzymce do Sanktuarium św. Krzyża, gdzie zapoznali się z historią tego niezwykłego miejsca, oddali cześć Relikwiom Krzyża Świętego, odprawili Drogę Krzyżową i celebrowali Mszę św.

Piątek był dniem doświadczenia miłosierdzia Bożego w sakramencie pokuty i pojednania.

Rekolekcyjne duszpasterzy sportowców z inicjatywy bp. Mariana Florczyka odbywają się w różnych miejscach Polski już od kilkunastu lat.

Uczestnicy rekolekcji podkreślali wspaniały klimat, którego doświadczyli w Skorzeszycach. Kapłani, umocnieni duchowo, powrócili do swoich diecezji, by głosić Ewangelię w swoich parafiach, szkołach i środowiskach sportowych.

Ks. Krzysztof Banasik
DIECEZJALNY DUSZPASTERZ SPORTOWCÓW