Dziękczynienie za 5 lat kapłaństwa

W Święto Nawiedzenia NMP, 31 maja 2013 r. w kościele św. Maksymiliana Kolbego w Kielcach została odprawiona Msza św. w intencji księży z rocznika święceń 2008 z okazji 5-ej rocznicy święceń prezbiteratu.

Eucharystii przewodniczył ks. Marcin Malarecki, miejscowy wikariusz - jeden z kapłanów jubilatów. Na początku wszystkich zebranych powitał ks. Grzegorz Olejarczyk.

Słowo Boże wygłosił ks. Jarosław Majka, proboszcz ze Świętej Katarzyny. „Nikt kapłana nie może zastąpić przy ołtarzu, ani w konfesjonale, dlatego módlcie się za kapłanów i o nowe powołania do kapłaństwa” – zachęcał ks. Majka.

Mszę św. koncelebrowali księża jubilaci wraz z ks. prałatem Janem Gajem.

Po Mszy św. odbyło się spotkanie na plebanii. Był obecny również ks. kan. Adam Perz, opiekun rocznika, a obecnie proboszcz parafii św. Izydora w Kielcach.

mhas

Zobacz: Galeria zdjęć