„Dzień Otwartych Drzwi" w Seminarium

Ponad 150 osób odwiedziło w sobotę 7 maja 2016 r. kieleckie seminarium. Uczestnicy „Dnia Otwartych Drzwi" przybyli m.in. z Chęcin, Strawczyna, Kazimierzy Wielkiej, Posłowic, Skorzeszyc, z parafii św. Jadwigi czy św. Józefa Robotnika w Kielcach. Najliczniejsza grupa przyjechała z parafii w Łopusznie.

Sobotnie spotkanie rozpoczęła Eucharystia o godz. 9.00, której w kościele seminaryjnym przewodniczył ks. kan. dr Paweł Tambor, rektor WSD.

Po zakończonej Mszy św. goście uczestniczyli w zwiedzaniu budynku przygotowanym przez Koło Historyczne działające w kieleckim seminarium. Poznali oni blisko 300-letnią historię najstarszej uczelni w Kielcach odwiedzając m.in. obie kaplice, bibliotekę, czy sale wykładowe.

Alumni przygotowali także specjalne „stoiska” ukazujące ich działalność i inicjatywy jakie podejmują na co dzień. Owoce swojej pracy zaprezentowała: redakcja czasopisma „Obecni”, Koło Sportowe, Ognisko Misyjne oraz Koło Miłosierdzia.

W południe w auli seminaryjnej wykład prezentacyjny wygłosi ks. dr Paweł Borto, wykładowca WSD w Kielcach. W swoim wystąpieniu starał się odpowiedzieć na pytanie czym jest studiowanie teologii? Cytując ks. prof. Jerzego Szymika mówił, że teologia jest rozmową o Innym z innymi. Podkreślił także ścisłą jedność między modlitwą a studium teologii.

Ostatnim punktem programu był piknik oraz wspólne grillowanie, w czasie którego zagrał klerycki zespół muzyczny „Kerygmat". Spotkanie zakończyła wspólna „majówka” przy figurze Matki Bożej.

pkun

Zobacz: Galeria zdjęć