Dzień Papieski w naszej diecezji

Dzień Papieski to wyjątkowe święto, obchodzone od 19 lat, przypadające zawsze w niedzielę poprzedzającą rocznicę wyboru kardynała Karola Wojtyły na papieża. Hasłem tegorocznego Dnia Papieskiego były słowa „Wstańcie, chodźmy!”. W całej naszej diecezji przed kościołami odbywała się zbiórka ofiar na pomoc zdolnej młodzieży z ubogich rodzin.

Szczególne znaczenie miał ten dzień dla samych stypendystów. W tym dniu szczególnie chcieli oni podziękować za wszelkie dobro, dzięki któremu mogą kontynuować swoją edukację. Stypendyści Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” starali się oddać niezwykły charakter tego dnia mówiąc o „żywym pomniku Jana Pawła II”. Młodzież gościła m.in. w Bazylice Katedralnej oraz w kościele św. Maksymiliana Kolbego w Kielcach. Towarzyszył im ks. Marcin Boryń – diecezjalny opiekun Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, który głosił homilię.

W wielu kościołach naszej diecezji po Mszach św. rozprowadzano kremówki.

Karolina Wawszczyk
STYPENDYSTKA FUNDACJI „DZIEŁO NOWEGO TYSIĄCLECIA"