Dzień Papieski z kremówkami w ZSZ w Odonowie

W kalendarz imprez Zespołu Szkół Zawodowych w Odonowie wpisało się przedstawienie z okazji Dnia Papieskiego. W środę, 29 października 2014 r. grupa uczniów, pod kierunkiem nauczycieli Elżbiety Spiecha, Janiny Głogowieckiej i ks. Michała Haśnika, wystawiała w szkolnej hali sportowej niecodzienny spektakl.

W rolę Papieża Jana Pawła II wcielił się uczeń I klasy technikum, rodowity Włoch – Tomasso Tamburrino. - „Biskupią mitrę i biret kardynalski mamy od samego kardynała Stanisława Dziwisza z Krakowa” – mówi Tomasso. „Resztę strojów pożyczyliśmy od proboszcza z Książnic Wielkich”.

Uczniowie zaprezentowali cztery najbardziej charakterystyczne sceny z życia św. Jana Pawła II: sam wybór z 1978 r., pierwszą pielgrzymkę do Polski, słynne spotkania przy „oknie” na Franciszkańskiej 3 i pobyt w Wadowicach. Nie mogło zabraknąć też kolegium kardynalskiego, w rolę których zaangażowali się uczniowie klas II liceum ogólnokształcącego.

Na zakończenie przedstawienia wszyscy nauczyciele i uczniowie zostali poczęstowani papieskimi kremówkami. Nie mogło również zabraknąć występu szkolnego Zespołu muzycznego „Muzo-Odonki”.

Na zakończenie, słowa wdzięczności wypowiedziała mgr inż. Jolanta Mizio – dyrektor ZSZ w Odonowie: - „Cieszę się bardzo, że co roku nasi uczniowie chętni włączają się w organizację spektaklu z okazji Dnia Papieskiego. W tym roku był on wyjątkowy ze względu na prawdziwość strojów i papieskie kremówki”. W spektaklu uczestniczył także m.in. ks. kan. Janusz Mularz, dziekan dekanatu kazimierskiego.

tk