Dzień Skupienia dla organistów

Serdecznie zapraszamy na Wiosenny Dzień Skupienia Organistów Diecezji Kieleckiej, który odbędzie się w piątek, 26 kwietnia 2019 r. w Parafii Wniebowzięcia NMP we Włoszczowie.

SZCZEGÓŁOWY PROGRAM:

Godz. 10.00 - Przyjazd i zapisy uczestników, sprawy organizacyjne (Dom parafialny).

Godz. 10.30 - Recepcja nowej instrukcji o muzyce kościelnej w diecezji kieleckiej (wykład) - ks. Paweł Rej (Sekretarz Komisji muzyczno–organistowskiej).

Godz. 11.30 - Przygotowanie liturgii Mszy św., możliwość Spowiedzi.

Godz. 12.00 - Msza św. pod przewonictwem ks. Michała Olejarczyka (Przewodniczącego Komisji muzyczno-organistowskiej).

Godz. 13.00 - Prezentacja nowych organów D. Zycha w kościele pw. Wniebowzięcia NMP we Włoszczowie - ks. Przemysław Moćko (Wicedyrektor Diecezjalnego Studium Organistowskiego w Kielcach).

Godz. 14.00 - Obiad, dyskusja i zakończenie (Dom parafialny).

Udział w Dniu Skupienia Organistów jest obowiązkowy dla każdego organisty i pełniącego obowiązki organisty w parafiach diecezji kieleckiej.

KOMISJA MUZYCZNO-ORGANISTOWSKA DIECEZJI KIELECKIEJ