Dzień skupienia dla pracowników Caritas

W sobotę, 19 listopada 2016 r. ponad 100 pracowników z różnych placówek Caritas diecezji kieleckiej uczestniczyło w Dniu skupienia w Domu dla Niepełnosprawnych w Piekoszowie.

Ks. Jan Jagiełka przybliżył postać Sługi Bożego ks. Wojciecha Piwowarczyka - Patrona piekoszowskiego Domu. Przypomniał, że ks. Piwowarczyk od 1960 r. był diecezjalnym referentem dobroczynności. Całe jego życie był nieprzerwanym pasmem świadczenia dobra ubogim, chorym, niepełnosprawnym, potrzebującym. Hojnie dzielił się miłością ponieważ czuł się bardzo kochanym przez Pana Boga. Z wiary w Boga, która była czymś najistotniejszym w jego życiu, wypływały liczne, piękne i trwałe dzieła miłosierdzia.

Następnie ks. Sylwester Iwan - kapelan Hospicjum w Kielcach ukazał piękno miłosierdzia, odwołując się do przypowieści Pana Jezusa o „Miłosiernym Samarytaninie”.

Adoracja Najświętszego Sakramentu, spowiedź oraz Eucharystia pozwoliły doświadczyć Bożej miłości i na nią odpowiadać. Obiad dał okazję do dzielenia się radością przebywania we wspólnocie.