Dzień Świętości Życia

W poniedziałek, 4 kwietnia 2016 r. przeżywaliśmy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego - przeniesioną z 25 marca z racji Wielkiego Piątku.

W homilii Biskup Kielecki przypomniał cele oraz ideę Dnia Świętości Życia, obchodzonego od ponad 20 lat z inspiracji Ojca Świętego Jana Pawła II.

„Pytamy, skąd jest tyle histerii w świecie, nie tylko tym dalekim, ale i tym bliskim, że zabijanie dzieci nienarodzonych staje się czymś prawym?” – zapytywał bp Piotrowski. – „Nigdy takim nie było i nie może być. ‘Nie zabijaj’ - odwieczne Boże przykazanie jest niezmienne, tak jak niezmienna jest miłość Boga do człowieka” – podkreślił.

Zaapelował o kategoryczny sprzeciw wobec zabijaniu nienarodzonych, zachęcił do zapoznania się z tegorocznym apelem polskich biskupów w obronie poczętego życia oraz poznania odważnych postaw ludzkich, będących „głosem prawdy”. – „Ludzkie kaprysy i prawa sprowadzające poczęte życie pod przysłowiowy skalpela, dla ludzi prawego sumienia i wierzących – są nie do przyjęcia” – stwierdził bp Piotrowski.

Zobowiązanie duchowej adopcji przyjęło podczas Mszy św. co najmniej kilkadziesiąt osób. Byli wśród nich członkowie wspólnot, siostry zakonne, np. z Kolegium Świętej Rodziny, mężczyźni i kobiety. Wszystkie te osoby otrzymały symboliczne światło od biskupa, odpalone od paschału.

Dziękując wszystkim, którzy zadecydowali się na duchową adopcję dziecka poczętego, bp Piotrowsku zaapelował także, aby nie osądzać tych, którzy dopuścili się zabójstw na nienarodzonych, gdyż „Sędzią jest tylko Bóg”. „Tam, gdzie jest początek życia, jest wiele dramatów i niezrozumienia (…). Dziś osądzanie nie jest naszym celem; modliliśmy się, aby każde poczęte życie, gdziekolwiek jest na świecie, mogło być życiem w pięknie i szczęściu” – mówił bp Piotrowski.

Organizatorem uroczystości było Duszpasterstwo Małżeństw i Rodzin Diecezji Kieleckiej, z ks. dr. Arturem Skrzypkiem.

dziar
tekst za: www.ekai.pl

Zobacz: Relacja na stronie Diecezjalnego Radia eM

Zobacz: Komunikat Kurii Diecezjalnej