Elektrośmieci i makulatura na misje

Za aprobatą Biskupa Kieleckiego Jana Piotrowskiego Misyjne Dzieło Diecezji Kieleckiej wraz z Władysławem Burzawą, głównym organizatorem akcji, rozpoczynają zbiórkę elektrośmieci i makulatury na cele misji.

W wielu domach posiadamy niepotrzebny lub uszkodzony sprzęt z którym często nie wiemy co zrobić. Prosimy wszystkich mieszkańców Kielc i podkieleckich parafii o dołączenie do tak szlachetnej akcji. Wystarczy przywieźć sprzęt w wyznaczone miejsce zbiórki i zachęcić innych. Pieniądze które otrzymamy ze sprzedaży elektrośmieci przeznaczymy na realizację projektów misyjnych. Robiąc wiosenne porządki w swoich domach nie tylko przyczyniamy się do ochrony środowiska ale również pomagamy tym, którym żyje się gorzej od nas. Pomagamy biednym i głodującym dzieciom w krajach misyjnych.

Elektrośmieci będą zbierane w soboty w godzinach od 9.00 – 12.00.

Zbierane są wszystkie stare urządzenia na prąd (pralki, lodówki, monitory, komputery, telewizory, odkurzacze, roboty kuchenne, żelazka, baterie, akumulatory, kolumny, wzmacniacze itp.)

MIEJSCA ZBIÓRKI ELEKTROŚMIECI:

W kwietniu:
30 kwietnia – Parafia św. Maksymiliana Marii Kolbego – ul. Radostowa 4

W maju:
7 maja – Parafia św. Andrzeja Boboli w Kostomłotach
14 maja - Parafia św. Kazimierza Królewicza - Bilcza
21 maja - Parafia św. Stanisława BM -  ul. Szwedzka 2a
28 maja - Parafia Ojców Kapucynów – św. Franciszka z Asyżu ul. Warszawska 33

W czerwcu:
4 czerwca - Sanktuarium św. Józefa Opiekuna Rodziny – ul. Turystyczna 3
11 czerwca – Parafia Ducha Świętego – Osiedle Na Stoku 1
18 czerwca – Parafia bł. Jerzego Matulewicza – ul. Kazimierza Wielkiego 79
25 czerwca – Parafia św. Wincentego Pallottiego – ul. Fosforytowa 6

Jednocześnie informujemy, że w Kielcach wciąż trwa zbiórka makulatury na misje.

Przez cały rok ustawione są kontenery, do których zbieramy: papier, karton, gazety, papier z niszczarek itp. Kontenery ustawione są w parafiach:
- Ojców Kapucynów – św. Franciszka z Asyżu ul. Warszawska 33
- Sanktuarium św. Józefa Opiekuna Rodziny – ul. Turystyczna 3
- św. Jadwigi Królowej – Skwer św. Jadwigi Królowej 1
- św. Maksymiliana M Kolbego – ul. Radostowa 4
- św. Stanisława (Barwinek) – ul. Szwedzka 2
- Zespół Szkół Katolickich im św. Stanisława Kostki – ul. św. S. Kostki 17

Zachęcamy inne wspólnoty parafialne oraz instytucje, sklepy itp. by umożliwić ustawienie kontenera na makulaturę. Z pieniędzy uzyskanych z dotychczasowej zbiórki wybudowana została studnia w Busso w Czadzie. Nadal mamy wiele projektów misyjnych. Odpowiedzialnym za całą akcję jest Władysław Burzawa, z którym należy konsultować wszystkie sprawy dotyczące zbiórki elektrośmieci czy makulatury (tel. 790-561-622).

Wdzięczny za wszelkie dobro i pomoc w tak szlachetnym celu, z darem modlitwy

Ks. Łukasz Zygmunt
                                                  DYREKTOR MISYJNEGO DZIEŁA DIECEZJI KIELECKIEJ