Eucharystia – to ŻYWY, Zmartwychwstały Chrystus

Tą prawdą dzielił się ks. proboszcz Stanisław Król na spotkaniu formacyjnym pracowników Caritas, które odbyło się w sobotę 28 października 2017 r. Był to czas na dwie konferencje ascetyczne, adorację Najświętszego Sakramentu oraz wspólną Eucharystię.

Trzeba w codzienności szukać czasu na spotkania z Chrystusem w modlitwie, choćby na chwilę. Wtedy przygotowania do Mszy Świętej, a nawet udawanie się na nią, nie są już suchym obowiązkiem ale świętowaniem.

We wprowadzeniu do adoracji ks. Stanisław podkreślił na pierwszym miejscu fakt bliskości Boga i potrzebę naszej wiary, aby spotkanie z Nim było jak z przyjacielem. Na drugim miejscu zaznaczył prawdziwość tj. szczerość przed Jezusem – wylanie przed Nim bólów, niepokojów, buntu, grzechu i własnej nędzy. Przecież Jezus to wszystko wie, ale taka postawa buduje więź z Bogiem i zaufanie Jego wszechmocnej Opatrzności. Po trzecie tak bardzo potrzeba nam wytrwałej nadziei i postawy dziecka, które czeka na pomoc Bożą a przedłużona modlitwa pomaga mężnie stawiać czoła trudom codzienności.

Wraz z prowadzącym dzień skupienia ks. Stanisławem  Eucharystię koncelebrowali Ksiądz Dyrektor Krzysztof Banasik i Ksiądz Dyrektor Jan Jagiełka. W homilii usłyszeliśmy zachętę do zaproszenia Jezusa w naszą codzienność. W pracy w Caritas nie wystarczy wykształcenie. Potrzeba pomocy Bożej, aby w sercach zanosić potrzebującym Boga poprzez wszystkie czynności składające się na służbę w placówkach Caritas.

W podziękowaniu ks. Krzysztofa Banasika zabrzmiało pytanie: CZY WNOSIMY ŻYWEGO JEZUSA W TE MIEJSCA, W KTÓRYCH PRACUJEMY?