I Rekolekcje Wspólnot Margaretkowych naszej diecezji

„Wspólnota źródłem radości!” – to właśnie te słowa stały się hasłem przewodnim dla przedstawicieli Wspólnot Margaretkowych Diecezji Kieleckiej, którzy w dniach 8-10 sierpnia 2019 r. wzięli udział w I Rekolekcjach Wspólnot Margaretkowych. Rekolekcje odbywały się w Sanktuarium Męki Pańskiej w Imbramowicach.

Pod duchowym kierownictwem ks. Krzysztofa Toboły – organizatora diecezjalnych czuwań Wspólnot Margaretkowych w Sanktuarium Męki Pańskiej w Imbramowicach, zgromadzeni poprzez codzienną Eucharystię, modlitwę, konferencje oraz adorację Najświętszego Sakramentu, pogłębiali  swoją osobistą relację z Bogiem, obecnym wśród nas w Swoim Słowie i Sakramencie Eucharystii oraz w drugim człowieku.

W tak bogato zaproponowany program wpisała się również obecność pasterza naszej diecezji Księdza Biskupa Jana Piotrowskiego, który w piątek – w drugim dniu Rekolekcji odprawił dla zebranych Mszę św., podczas której skierował swoje słowo. – „Modlitwa o powołania, modlitwa o kapłanów nie wyrasta tylko ze statystycznych obserwacji, że jest ich mniej, ale sięga pouczenia samego Pana Jezusa”.

Odwołując się do nauczania św. Jana Pawła II oraz papieża Franciszka, bp Piotrowski zachęcił zebranych do trwania w podjętym trudzie modlitewnym. – „Bez wątpienia wszystkie powołania rodzą się na modlitwie i w modlitwie i tylko dzięki modlitwie mogą wytrwać i przynieść owoc, a wtedy autentyczna świętość kapłańskiego życia i gorliwa posługa duszpasterska są czytelnym znakiem Boga. Dziś dziękuję Wam Bracia i Siostry za ten nieoceniony a może i nawet niedoceniany przez wielu dar modlitwy w intencji powołań” – mówił Pasterz Kościoła Kieleckiego.

W Rekolekcjach Wspólnot Margaretkowych wzięły udział 24 osoby z 9 parafii naszej diecezji. Dziękując Bogu za ten ubogacający czas modlitwy i radości z przebywania we wspólnocie, zapraszamy wszystkich Członków Wspólnot Margaretkowych oraz tych, którym modlitwa w intencji powołań i powołanych jest szczególnie bliska do wspólnej modlitwy w czasie czuwań Wspólnot Margaretkowych Diecezji Kieleckiej, które odbywają się w każdy trzeci piątek miesiąca w Sanktuarium Męki Pańskiej w Imbramowicach. Jak każda wspólnota, także i ta ciągle jest otwarta nie tylko dla wybranych, ale też dla gości.