I Rodzinny Rajd Pieszy z bp Florczykiem

Ponad 200 osób, a nie jak planowano 130 wyruszyło 6 października sprzed pomnika Jana Pawła II w Kielcach na I Rodzinny Rajd Pieszy, prowadzący po mniej znanych zakątkach obrzeży Kielc. Piechurów poprowadzili bp Marian Florczyk i ks. Krzysztof Banasik oraz przewodnicy PTTK.

Spotkanie rozpoczął śpiew „Barki” przy pomniku Jana Pawła II obok kieleckiej bazyliki i modlitwa różańcowa. Podczas rajdu i nawiedzania kościołów uczestnicy modlą się za rodziny oraz we własnych intencjach.

W planie trasy jest m.in. dawna stancja Stefana Żeromskiego przy ul. Wojska Polskiego, zwiedzanie Geoparku na terenie rezerwatu „Wietrznia”, nawiedzenie kościoła św. Jana Chrzciciela pod górą „Telegraf”, wizyta w u sióstr karmelitanek na Kawetczyźnie.

Trasa rajdu prowadzi przez atrakcyjne, przyrodniczo – geologiczne enklawy Kielc i zalesione obrzeża miasta. Marszrutę kończy ognisko na Stadionie przy ul. Kusocińskiego.

„Kielce są nawet dla nas mieszkańców, miastem wciąż nie odkrytym, pogoda jest doskonała na taką wycieczkę” – mówi KAI Łucja Gładka. Mirosława Nosek dodaje, że odpowiada jej połączenie idei modlitwy i wycieczki oraz niezbyt długa, kilkunastokilometrowa trasa rajdu.

W wędrowaniu uczestniczą całe rodziny, z wózkami i małymi dziećmi, młodzież, dorośli, sporo osób starszych, niektórym towarzyszą nawet czworonogi.

I Rodzinny Rajd Pieszy, pod patronatem bp. Mariana Florczyka oraz z jego udziałem to najnowsza inicjatywa rekreacyjno – duszpasterska Referatu Kultury Fizycznej i Sportu Kurii Diecezjalnej w Kielcach oraz Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

dziar
tekst za: www.ekai.pl