I Turniej Szachowy o puchar Księdza Biskupa Andrzeja Kalety

O puchar Księdza Biskupa Andrzeja Kalety walczyli uczestnicy I Turnieju Szachowego, który odbył się w Gminnym Ośrodku Kultury w Górnie. Najlepsi w tych zmaganiach okazali się: Maciej Moćko (SP) i Mateusz Wieliński (Gimnazjum).

W turnieju uczestniczyło kilkunastu uczniów. Rywalizacja przebiegała w dwóch kategoriach: Szkoła Podstawowa i Gimnazjum. W pierwszej z nich, najlepszy okazał się Maciej Moćko z parafii Kostomłoty.  – „Mam 13 lat. Moja przygoda z szachami zaczęła się sześć lat temu od gry komputerowej, potem grałem już z trenerem. Nie spodziewałem się  tak dobrego wyniku, zawsze trzeba mieć pokorę do przeciwnika” – powiedział zwycięzca.

Wśród gimnazjalistów najwięcej punktów zdobył Mateusz Wieliński z Jędrzejowa.

Sędzia główny turnieju – Łukasz Łukomski przyznał, że poziom wszystkich uczestników był bardzo wysoki, dlatego też wszystkim należą się gratulacje.

Uczestnikom pogratulował też bp Andrzej Kaleta.  – „Sport ten zmusza do myślenia, do koncentracji i do tego, żeby zajmować się nie tylko smartphonem czy tabletem, ale do tego, aby po prostu myśleć i rozwijać głębszą przestrzeń w człowieku” – powiedział bp Kaleta.

Organizację turnieju wsparła Gmina Górno. –  „Wójt Gminy Przemysław Łysak jest bardzo otwarty na tego typu inicjatywy. Mam więc nadzieję, że ta impreza  na stałe zapisze się w kalendarzu ważnych wydarzeń w gminie” – mówił Czesław Pytel, Zastępca Gminy Górno.

tekst za: ministranci.diecezja.kielce.pl

>> Galeria zdjęć