„Idźcie i głoście” - Akademia Misyjna w Koniecznie

W piątek, 10 marca 2017 r. w Zespole Placówek Oświatowych w Koniecznie odbyła się Akademia Misyjna przygotowana przez uczniów Parafialnego Koła Misyjnego pod kierunkiem ks. Stanisława Kostuchy oraz pań: Doroty Łaskawskiej i Beaty Słoka. W uroczystości uczestniczył ks. kan. Krzysztof Pawłowski - proboszcz parafii w Koniecznie.

Uczniowie przybliżyli problemy ludzi Trzeciego Świata, do których nie dotarła jeszcze Dobra Nowina - Ewangelia Jezusa Chrystusa; ludzi, którzy żyją w skrajnej nędzy. Zwrócili uwagę na to, że tysiące wynędzniałych i głodnych ludzi umiera w krajach Azji czy Afryki. I do tych ludzi na wezwanie Chrystusa „Idźcie i głoście” udają się misjonarze i misjonarki niosąc gorące serca i Ewangelię Chrystusa.

Na koniec uczniowie zadali wszystkim pytanie: jak to się dzieje, że w XXI wieku - wieku sukcesów, osiągnięć techniki 2/3 ludzkości przymiera głodem...?