Jałmużna Wielkopostna 2016

Tradycyjnie na progu Wielkiego Postu przekazujemy skarbonki w ramach programu Jałmużna Wielkopostna. Celem programu jest wzmocnienie we wspólnocie parafialnej świadectwa wiary poprzez krzewienie dzieł miłosierdzia.

Tegoroczna akcja wpisuje się w obchody Jubileuszowego Roku Świętego Miłosierdzia, jako praktyczny wymiar podjęcia uczynków miłosiernych wobec potrzebujących. Zebrane ofiary pozostają w parafii na cele miłosierdzia. Szczególnie sugerujemy wsparcie leczenia dzieci i starszych.

Skarbonka powinna trafić do dzieci, a przez nie do domu rodzinnego i tam inspirować wszystkich członków rodziny do wielkopostnego wyrzeczenia.

Zalecamy, by skarbonki zostały złożone w Niedzielę Miłosierdzia do przygotowanej przed ołtarzem dużej skarbony (kosza).

Za wszelką życzliwość i pomoc składamy serdeczne Bóg zapłać!

Ks. Krzysztof Banasik
ZASTĘPCA DYREKTORA CARITAS DIECEZJI KIELECKIEJ