Jubileusz we Włoszczowie i inauguracja całodniowej Adoracji

Poniedziałek po Uroczystości Trójcy Świętej to co roku dzień Odpustu Matki Bożej Opiekunki Rodzin we Włoszczowie. W tegoroczny Odpust wpisał się także Jubileusz 10-lecia koronacji Obrazu Matki Bożej. Uroczystościom przewodniczył Biskup Kielecki Jan Piotrowski.

Pasterz Kościoła Kieleckiego przybył już do Włoszczowy przed godz. 15.00. Po Mszy św., której przewodniczył ks. dr Mirosław Cisowski - dyrektor Duszpasterstwa Diecezji Kieleckiej, a zarazem włoszczowski rodak, Ksiądz Biskup udzielił specjalnego błogosławieństwa wszystkim dzieciom.

Uroczysta Suma rozpoczęła się o godz. 17.00. Wraz z Biskupem Kieleckim przy ołtarzu stanęło wielu kapłanów: z dekanatu, rodaków i księży gości, którzy przybyli do Włoszczowy, aby uczcić 10-lecie koronacji obrazu Matki Bożej Opiekunki Rodzin.

Ksiądz Biskup zainaugurował także całodzienną Adorację Najświętszego Sakramentu, która będzie się rozpoczynała codziennie po Mszy św. porannej i będzie trwała aż do Mszy św. wieczornej.

Do Uroczystości Jubileuszowych parafia przygotowywała się przez Misje Święte, które wygłosili: ks. Dariusz Gącik – Wikariusz Generalny oraz ks. prałat Andrzej Kaszycki – proboszcz parafii św. Jadwigi w Kielcach. Darem wiernych na Jubileusz 10-lecia koronacji obrazu jest odnowienie kościoła i polichromia zdobiąca sklepienie świątyni.

xmhas

>> Komunikat Kurii Diecezjalnej

>> Galeria zdjęć (Msza św. o godz. 15.00)

>> Galeria zdjęć (Msza św. o godz. 17.00)