Już tysiąc potrzebujących rodzin w bazie Szlachetnej Paczki

Tysiąc rodzin w potrzebie – o 200 więcej niż w ubiegłym roku, jest już w bazie Szlachetnej Paczki w regionie świętokrzyskim. Wciąż są potrzebni i poszukiwani darczyńcy, którzy pomogą uboższym rodzinom w godnym przeżyciu świąt Bożego Narodzenia.

Już za dwa dni – od 17 listopada, będzie można wybierać z bazy rodziny, które ewentualni darczyńcy zechcą obdarować. Wtedy także – w sobotę 17 listopada, ulicami Kielc przejdą w korowodzie wolontariusze z flagą i gadżetami Szlachetnej Paczki, promując akcję i poszukując darczyńców.

Mateusz Dziadowicz – specjalista PR Szlachetnej Paczki w regionie świętokrzyskim zauważa, że akcja coraz bardziej wychodzi poza miasto Kielce. Nowymi dynamicznymi rejonami okazały się np. Miedziana Góra i Chęciny.

W samych Kielcach sztaby wolontariuszy działają m.in. przy szkołach i kieleckich parafiach. Jeden z większych sztabów to środowisko II LO im. Jędrzeja Śniadeckiego, gdzie aktywnie pracuje 36 wolontariuszy obejmując opieką 70 rodzin. Wolontariusze ze sztabów współpracują z katechetami, pedagogami szkolnymi, Caritasem, parafiami, instytucjami pomocy społecznej.

W 2011 r. w Szlachetną Paczkę zaangażowało się 500 wolontariuszy w regionie. Dzięki ich pracy oraz pomocy darczyńców - 847 rodzin z województwa świętokrzyskiego otrzymało pomoc. Odbiorcami „Szlachetnej Paczki” były m.in. rodziny wielodzietne, osoby chore, niepełnosprawne, samotne oraz borykające się z trudnymi warunkami materialnymi.

W Polsce akcja realizowana jest od 2001 r. przez Stowarzyszenie „Wiosna”, a w Kielcach od roku 2005.

dziar
tekst za: www.ekai.pl