Katecheci na Rekolekcjach

Ponad 120 katechetów świeckich, pracujących w przedszkolach i szkołach na terenie diecezji kieleckiej, wzięło udział w I turze rekolekcji. Odbyły się one w dniach od 8 do 10 listopada 2012 r. w Centrum Spotkań i Dialogu w Skorzeszycach.

Rekolekcje poprowadził ks. dr Bogusław Jaworowski ze Zgromadzenia Misjonarzy Świętej Rodziny, a tematem wiodącym było hasło „Zamysł Boży względem człowieka”. Ksiądz Rekolekcjonista ukazywał głoszonym słowem jak bardzo Bóg ukochał człowieka, jak tę miłość okazał przez Jezusa – Zbawiciela, a także jak bardzo zło czyha na ludzi. Misjonarz wskazał zgromadzonym katechetom na obronę przed działaniami złego: na błogosławieństwo znakiem krzyża, na powierzenie się w opiekę Niepokalanej Dziewicy Maryi, na orędownictwo św. Józefa, na pomoc w walce ze złem od św. Michała Archanioła i Aniołów Stróżów.

Katecheci zgromadzeni na naukach rekolekcyjnych w Roku Wiary (o którym przypominały wyeksponowane księgi Katechizmu Kościoła Katolickiego i Dokumentów Soboru Watykańskiego II) słuchali przykładów biblijnych oraz świadectw o działaniu Boga w życiu bardziej współczesnych nam ludzi, przez co pogłębiali swoją wiarę w moc Boga.

Rekolekcje są dla głoszących Słowo Boże czasem pogłębionej modlitwy, a także czasem dzielenia się troskami i radościami z przyjaciółmi.

Na koniec sami katecheci, a także ks. kan. Karol Zegan – Dyrektor Wydziału Katechetycznego kieleckiej Kurii – podziękował ks. Bogusławowi za wygłoszone nauki rekolekcyjne.

Kolejne tury rekolekcji dla katechetów odbędą się w dniach od 10-12 stycznia 2013 r. oraz od 20-22 czerwca 2013 r.

Dariusz Kurpiński