Kawa prosto z Panamy

Młodzież diecezji kieleckiej weszła w projekt zainicjonowany przez młodzież diecezji radomskiej pt. „Kawa z Panamy”. Koordynatorem projektu jest Aleksandra Błach z Fundacji „Młodzi Radom”.

– „Znaleźliśmy rodzinę, która od ponad 100 lat na zboczu wulkanu na wysokości prawie 1700 m.n.p.m. ma plantację kawy. Rodzina Suarez z najnowszą starannością przygotowała wyjątkową kawę dla KBO ŚDM. Podpisaliśmy umowę i sprowadziliśmy kawę do Polski, a pieniądze z jej sprzedaży przeznaczamy na wyjazd do Panamy" – mówią organizatorzy akcji.

Bardzo dobrą kawę można nabyć w opakowaniach 250 g i 1000 g. w Kurii Diecezjalnej. Całość ofiar ze sprzedaży kawy jest cegiełką na wyjazd młodzieży diecezji kieleckiej. W sumie z naszej diecezji do Panamy jedzie 50 osób w tym Biskup Kielecki Jan Piotrowski i 4 kapłanów oraz 2 seminarzystów. Wybiera się także grupa Neokatechumenatu w liczbie 30 osób wraz z 2 kapłanami.

Prosimy dalej o wsparcie duchowe i materialne młodzieży naszej diecezji. Wszystkim z serca dziękujemy za wszelką pomoc i wielką troskę byśmy mogli reprezentować nasz Kościół Kielecki w Panamie.

Bardzo prosimy o wsparcie materialne ŚDM Panama 2019.
Każda najmniejsza ofiara przeznaczona zostanie
na pomoc wyjazdu młodzieży z diecezji kieleckiej.

Nr konta: PKO 76 1240 1372 1111 0010 4814 5801
Kuria Diecezjalna
25-025 Kielce, ul. Jana Pawła II 3
w tytule:
ofiara na cele kultu religijnego ŚDM (kwotę można odpisać od podatku)

Ks. Łukasz Zygmunt
KOORDYNATOR DIECEZJALNY ŚDM