Kibice Korony Kielce wesprą akcję Caritas „Tornister pełen uśmiechów”

Ponad 500 wyprawek szkolnych przygotowuje w tym roku kielecka Caritas w ramach akcji „Tornister pełen uśmiechów”. W zbiórkę przyborów uczniowskich włączą się także kibice Korony Kielce przed meczem ligowym 26 sierpnia. Inicjatywa Caritas Polska ma pomóc najuboższym uczniom w całym kraju dobrze przygotować się do nowego roku szkolnego.

„Na godzinę przed meczem Korona Kielce – Piast Gliwice, który odbędzie się 26 sierpnia, nasi wolontariusze będą zbierali przyniesione przez kibiców przybory szkolne. Akcję propagujemy w mediach, poprzez plakaty, ulotki” – powiedział KAI ks. Krzysztof Banasik, wicedyrektor Caritas kieleckiej.
Projekt jest realizowany wspólnie z klubem sportowym Korony. W 2010 r. Stowarzyszenie Złocisto-Krwiści także wsparło Caritas kielecką w przygotowaniu wyprawek dla powodzian.

Caritas przygotuje w tym roku ponad 500 wyprawek dla uczniów z najuboższych rodzin. Część niezbędnych przyborów została zakupiona ze środków własnych Caritas kieleckiej, część dzięki pomocy darczyńców. Caritas zachęca do włączenia się w tę kampanię poprzez zakup odpowiednich elementów wyposażenia plecaka szkolnego lub dobrowolne ofiary na ten cel.

„Potrzebne są plecaki, zeszyty, bloki, piórniki, farbki, długopisy, przybory matematyczne, czyli wszystko poza podręcznikami, które trudno dopasować do szkół, do realizowanych programów” – tłumaczy ks. Banasik.

Plecak lub jego wyposażenie można przynieść do biura Caritas kieleckiej przy placu Panny Maryi w Kielcach.

dziar
tekst za: www.ekai.pl