Kielce będą gościły stypendystów Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”

W środę, 10 stycznia 2018 r. w Sekretariacie Konferencji Episkopatu Polski odbyła się konferencja, podczas której przekazano informacje dotyczące XVIII Dnia Papieskiego. Uczestniczyli w niej m.in. ks. Łukasz Zygmunt oraz Wojciech Lubawski – prezydent Kielc.

Dzięki porozumieniu Biskupa Kieleckiego Jana Piotrowskiego i prezydenta Wojciecha Lubawskiego, podczas wakacji w 2018 r. Kielce będą gościły blisko tysiąc stypendystów Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

Najbliższy Dzień Papieski odbędzie się w niedzielę, 14 października, zaś towarzyszącym mu hasłem będzie „Promieniowanie ojcostwa”. Hasło Dnia Papieskiego ogłosił kard. Kazimierz Nycz, Przewodniczący Rady Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Podkreślił, iż temat ojcostwa był bliski Papieżowi Polakowi jako młodemu kapłanowi współpracującemu z młodzieżą w ramach duszpasterstwa akademickiego. Oficjalną interpretację hasła tegorocznego Dnia Papieskiego można przeczytać TUTAJ.

Obecni na konferencji prezydenci miast goszczących stypendystów na tegorocznych obozach, Wojciech Lubawski – Prezydent Kielc oraz Piotr Jedliński – Prezydent Koszalina, wyrazili radość z powodu spodziewanej obecności podopiecznych Fundacji. Prezydent Koszalina w swojej wypowiedzi podkreślił swą wdzięczność za to, że to właśnie jego miasto jest drugim po Szczecinie miejscem w regionie, w którym młodzi chcą wypoczywać i się formować. Prezydent Wojciech Lubawski przypomniał homilię Jana Pawła II wygłoszoną w Masłowie, niedaleko Kielc, w której mocno wybrzmiało Jego przesłanie  na temat roli i istoty ojcostwa.

Już z niecierpliwością czekamy na młodych, którzy odwiedzą nasz region podczas wakacji. Zapraszamy do Kielc!

tekst za: www.dzielo.pl