Kielce: licealiści przygotowali wigilię dla samotnych i bezdomnych

Wigilię dla osób samotnych i bezdomnych przygotowała młodzież z II Liceum Ogólnokształcącego im. J. Śniadeckiego w Kielcach. Uczniowie sami podawali do stołu, a wcześniej zakupili żywność, wieczerzę przygotowały z kolei gospodynie z parafii katedralnej.

Do wieczerzy w wikariacie kieleckiej katedry zasiadło w tym roku 80 osób. Do stołu podawało 30 licealistów, którzy przygotowali także program artystyczny z kolędami. Wcześniej, w minione niedziele Adwentu uczniowie kwestowali na potrzeby organizacyjne wigilii. Z kolei wczoraj młodzież przygotowywała paczki dla wszystkich uczestników wieczerzy. Uczniowie „Śniadka” to w większości członkowie szkolnego koła Caritas.

Gospodynie z plebanii katedralnej przygotowały wieczerzę z prawdziwego zdarzenia - z zupą grzybową, kapustą z grochem, śledziami i rybą smażoną. Życzenia uczestnikom wieczerzy składał proboszcz parafii katedralnej ks. prał. Stanisław Kowalski, który co roku spotyka się na wigilii z bezdomnymi.

„W organizację wigilii chętnie włączają się także absolwenci szkoły, w tym ludzie już po studiach, mający własne firmy. Jest to np. dwoje lekarzy, którzy od 9 lat zawsze uczestniczą w tym przedsięwzięciu. Nasi dawni uczniowie, obecnie studenci KUL, przyjechali na naszą wigilię tuż po egzaminach, zaraz po wieczerzy musieli wracać na uczelnię” – opowiada ks. Woszczycki.

dziar
tekst za: www.ekai.pl