Kieleccy pątnicy wyruszyli na Jasną Górę

Z Wiślicy wyruszyła dziś 39. Kielecka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Pierwsza grupa, biało-fioletowa, na czele z Biskupem Kieleckim Janem Piotrowskim i ks. Wiesławem Stępniem, wyruszyła sprzed kolegiaty o godzinie 7.00.

Około 70 pielgrzymów podąża do Buska-Zdroju. Tam w południe zaplanowano mszę świętą w intencji pielgrzymów w kościele świętego Brata Alberta. Po niej do Pińczowa wyruszą z kolei pątnicy z grupy biało-zielonej.

Tradycyjnie już osiem sierpniowych dni poświęcają na pielgrzymowanie. Nie zniechęca ich ani niepewna pogoda, ani epidemia koronawirusa. Jak co roku w trasę zabrali intencje, licząc, że zostaną wysłuchane.

W rozmowie z Radiem Kielce zaznaczali, że idą podziękować za cały poprzedni rok i prosić o siły do następnego pielgrzymowania. Modlą się za zdrowie dla siebie i rodzin, ale także za zmarłych. Część z nich podkreślała, że idą, bo chcą podtrzymać tradycje pielgrzymowania. Inni z kolei, by poznać ludzi, zawrzeć przyjaźnie, spotkać osoby o podobnych poglądach.

Jutro wyruszy grupa pomarańczowa. O godzinie 7.00 pątnicy wyjdą z Pińczowa do Kij. Od tej miejscowości do Morawicy będzie podążać grupa biało-czerwona. 8 sierpnia grupa biało-czerwona dotrze do Kielc. Po trwającej ponad tydzień wędrówce wejdą na Wały Jasnogórskie 13 sierpnia.

We własnym zakresie muszą zorganizować sobie transport na miejsce kolejnego etapu i powrót do domu.

tekst za: radio.kielce.pl

>> Galeria zdjęć