"Kluczowa pomoc"

Zapewne każdy z nas ma w domu stare, niepotrzebne klucze do drzwi. Mniejsze, większe, różne... Właśnie na ich zbiórce, młodzi działający w Centrach Przygotowań ŚDM Kraków 2016, chcą oprzeć nową akcję jaką jest KLUCZOWA POMOC.

Zebrane w ten sposób klucze zostaną sprzedane jako surowiec wtórny, z którego zysk w całości przeznaczony będzie na rzecz młodych braci i sióstr, którzy są doświadczeni chorobą lub niepełnosprawnością i którym uczestnictwo w Światowych Dniach Młodzieży uniemożliwia bariera finansowa. Dzięki uzyskanym środkom, młodzi chcą im pomóc w wyjeździe na spotkanie z Ojcem świętym Franciszkiem w Krakowie w 2016 r.

Dajmy szansę bliźnim dotkniętym słabością, organizując w naszych parafiach zbiórki tych kluczy i przynosząc te z pozoru niepotrzebne kawałki metalu do wyznaczonych w parafiach miejsc. Poza parafiami, będzie można je zostawiać w Diecezjalnym Centrum Wolontariatu (pon.-pt. w godz. 10.00 - 16.00) oraz w Kurii Diecezjalnej w Kielcach u ks. Sławomira Sarka (pon.-pt. w godz. 8.00 - 14.00, tel. 602-758-365).

Niech ten prosty gest będzie czynem miłosierdzia na Wielki Post.