Kolędnicy Misyjni ze Skalbmierza pomogli najmłodszym w Syrii i Libanie

Kolędnicy Misyjni z parafii św. Jana Chrzciciela w Skalbmierzu zawitali do domów mieszkańców parafii. Już po raz kolejny dzieci i  młodzież ze swoim entuzjazmem i zaangażowaniem przystąpiła do akcji „Kolędnicy Misyjni” wspierając misje w Syrii i Libanie.

Na początek wizyta u duszpasterzy na plebanii, potem wiele domów, w których kolędnicy spotkali się z życzliwym przyjęciem i hojną ofiarą. Szczególną radością napawa fakt, iż kolędowało 15 grup. Do domów parafian wyruszyli ok. godziny 10.00. Pogoda sprzyjała. Pomimo mrozu dzielnie maszerowali po okolicy śpiewając kolędy. Odwiedzili mieszkańców Skalbmierza, Drożejowic, Sielca Biskupiego, Tempoczowa Rędzin, Baranowa, Sietejowa, Kózek,  Zakrzowa, Rosiejowa. W domach, gdzie kolędników  przyjmowano, zaraz po pierwszej kolędzie, recytowali teksty, żeby ludzie wiedzieli, dla kogo zbierają pieniądze.

* * *

Król: Bóg teraz mieszka pomiędzy nami, czyniąc nas wszystkich braćmi, siostrami!

Dziecko z Syrii: Zostańmy Jego misjonarzami, zanieśmy światu Dobrą Nowinę kochając myślą, słowem i czynem. O dar pokoju prośmy usilnie, bo dzieciom w Syrii potrzebny pilnie. Kto je ochroni od ran i kul, pomoże wytrwać, uśmierzy ból? Bez domu, szkoły, mamy i taty z ranami w sercu jak wielki krater.

Maryja: Niech w waszym domu Bóg zawsze gości, niech Wam nie braknie nigdy miłości, a wszelkie ciernie, kłopoty i troski blakną w promieniu Bożej bliskości.

Dziecko z Syrii: Dziękujemy za dobroć i serdeczne przyjęcie, tę skromną pamiątkę przyjmijcie w podzięce. Złączone dłonie na znak pokoju podnoszą serca jak skrzydła aniołów. Niosą nadzieję, wiarę i miłość, chronią przed złem, budują przyjaźń.

Pastuszek: Czas już nam w dalszą wyruszać drogę, bywajcie zdrowi, zostańcie z Bogiem!

* * *

Kolędnicy zanieśli radość Bożego Narodzenia do odwiedzanych domów. Dzieci, jako kolędnicy misyjni, uczą się ponoszenia trudu i składania ofiary z własnego czasu, zdolności, a także umiejętności dzielenia się z potrzebującymi.

Radość chrześcijańska, jeśli jest prawdziwa, staje się darem dla innych. O tym przypominają kolędnicy w odwiedzanych rodzinach. Stąd też misyjny wymiar kolędy wyraził się również w zebranych ofiarach. Zebrano kwotę 6.300 zł przekazano na konto Misyjnego Dzieła Diecezji Kieleckiej. Organizatorkami były: s. Danuta Zielińska, katechetka Anna Surówka, rodzice dzieci, wolontariusze z parafii Skalbmierz.

Ks. Marian Fatyga
PROBOSZCZ i DZIEKAN SKALBMIERSKI