Kolędnicy Misyjny po raz pierwszy w Wolicy-Tokarni...

Dnia 30 grudnia 2017 r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Tokarni po raz pierwszy włączyli się w ogólnopolską akcję Kolędników Misyjnych. Należą oni do nowo powstałego Ogniska Misyjnego Dzieci. Opiekę nad ogniskiem sprawuje katecheta Krzysztof Pierzak.

Każda z sześciu powstałych grup pod opieką osoby dorosłej udała się z radosnym programem do mieszkańców Tokarni. Wraz z rodzicami pilnie pracowali nad przygotowaniem pięknych gwiazd misyjnych, a pod okiem katechety ćwiczyli role: pastuszka, Maryi, dziecka z Syrii, oraz pozostałych postaci przedstawienia. Kolędnicy misyjni spotkali się z serdecznością ze strony mieszkańców. Udało się uzbierać naprawdę dużą sumę pieniędzy dla dzieci z Syrii i Libanu. Zebrana kwota została przekazana do Papieskich Dzieł Misyjnych w Warszawie. Każdy ofiarodawca otrzymał pamiątkę od kolędników misyjnych.

Należy także podkreślić ogromne zaangażowanie rodziców dzieci z Tokarni oraz rodziców dzieci z Mostów. Dziękuję także za życzliwość i cenne wskazówki ks. kan. Jackowi Dąbkowi naszemu proboszczowi i kustoszowi Sanktuarium św. Maksymiliana w Wolicy-Tokarnia.

mgr Krzysztof Pierzak
KATECHETA