"Kolędować Małemu"

W niedzielę, 29 stycznia 2017 r. w Sanktuarium św. Maksymiliana w Wolicy–Tokarni odbył się I Dekanalny Przegląd Kolęd i Pastorałek.

Zainteresowanie konkursem przeszło najśmielsze oczekiwania organizatorów, którymi byli: Sanktuarium św. Maksymiliana Kolbego z ks. kan. Jackiem Dąbkiem – kustoszem na czele i Zespół Szkół nr 2 im. Władysława Łokietka w Chęcinach na czele z Panią Dyrektor mgr Haliną Kołodziejczyk.

W przeglądzie wzięli udział m.in. dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej w Sobkowie, Tokarni, Polichnie, Radkowicach, Wolicy oraz uczniowie z Gimnazjum nr 2 w Wolicy i uczniowie Zespołu Szkół nr 2 w Chęcinach. W sumie zaprezentowało się 25 solistów i 10 chórów/zespołów takich jak: Zespół „Limani", Zespół „Łukowianki", Koło Gospodyń i Gospodarzy Wiejskich z Wolicy, Chór Gimnazjum nr 2 w Wolicy, Chór Szkoły Podstawowej w Siedlcach, Zespół „Parafialne Słoneczka" z Wolicy, Chór parafialny z Wolicy i Chęcin jak również Chór „Oremus" z Chęcin i Klasa 3 Szkoły Podstawowej z Wolicy.

- „Cieszy nas, że tak wiele osób wzięło udział w tym I Dekanalnym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek” – mówi ks. Dąbek - proboszcz i zarazem kustosz sanktuarium. - „Założeniem przeglądu było kultywowanie tradycji kolędowania, wymiana doświadczeń artystycznych oraz integracja pokoleń. Cieszy fakt, że nasze Sanktuarium mogło gościć tak wielu artystów i gości z całej Gminy i Dekanatu Chęcińskiego. Wypełnione Sanktuarium po brzegi raduje serce i mobilizuje do dalszej pracy” - kontynuuje ks. Proboszcz.

Już z tego miejsca zapraszamy na przyszłoroczny Przegląd mając nadzieję, że wpisze on już się w tradycję naszej Gminy i całego Dekanatu Chęcińskiego.

Ks. Łukasz Biś
WIKARIUSZ