Kolejne czuwanie Grup Margaretkowych w Imbramowicach

W piątek, 15 kwietnia 2016 r. w Sanktuarium Męki Pańskiej w Imbramowicach odbyło się kolejne czuwanie modlitewne Grup Margaretkowych Diecezji Kieleckiej.

Czuwanie modlitewne rozpoczęło się rozważaniami o Męce Pańskiej pod duchowym przewodnictwem Sióstr Norbertanek. O godzinie 19.30 rozpoczęła się Droga Krzyżowa. Następnie wszystkich zebranych powitał ks. Krzysztof Toboła - organizator czuwania. We wspólnej modlitwie wzięli udział członkowie Grup Margaretkowych przybyli z parafii: Matki Bożej Różańcowej w Smardzowicach z ks. proboszczem dr. Grzegorzem Kaliszewskim, Św. Maksymiliana Marii Kolbego w Kielcach z ks. Sławomirem Cioskiem, Bł. Józefa Pawłowskiego we Włoszczowie z ks. proboszczem Leszkiem Dziwoszem, Św. Andrzeja w Sieciechowicach z ks. Krzysztofem Tobołą, Matki Bożej Częstochowskiej w Kacicach z ks. proboszczem Piotrem Bosiem, Św. Mikołaja w Dłużcu (diecezja sosnowiecka) z ks. proboszczem Andrzejem Michniewskim, Narodzenia NMP w Szreniawie (diecezja sosnowiecka), kapłani oraz pielgrzymi indywidualni.

Szczególną przewodniczką i opiekunką w czasie czuwania była św. Gemma Galgani. Konferencję dla zebranych wygłosił o. Rafał Pujsza CP.

O godz. 21.00 rozpoczęła się Msza św. koncelebrowana pod przewodnictwem i z homilią o. Rafała Pujszy CP – promotora kultu św. Gemmy Galgani. Podczas Mszy św. włączając się w obchody 1050-lecia Chrztu Polski wspólnie odnowiliśmy przyrzeczenia złożone na Chrzcie Świętym. Liturgię ubogacił śpiewem Chór z parafii w Sieciechowicach.

Podczas adoracji Najświętszego Sakramentu wszyscy zebrani modlili się w intencji kapłanów i osób konsekrowanych oraz o nowe i święte powołania do Służby Bożej w Kościele.

Czuwanie modlitewne zakończyło błogosławieństwo lourdzkie, podczas którego modliliśmy się wspólnie pod przewodnictwem Sióstr Norbertanek Nowenną do Pana Jezusa Cierpiącego a także Koronką do Miłosierdzia Bożego. Po nowennie wspólnie modliliśmy się śpiewając Kompletę.

Po zakończeniu modlitwy wszyscy zebrani spotkali się w Spichlerzu na poczęstunku przygotowanym przez Członkinie Wspólnot Margaretkowych. Uczestnicy czuwania mieli też okazję wpisać się do Księgi Pamiątkowej Grup Margaretkowych.

Kolejny Dzień Skupienia
Grup Margaretkowych Diecezji Kieleckiej
odbędzie się 20 maja 2016 r.