Kolejne czuwanie Grup Margaretkowych za nami

21 października 2016 r. członkowie Wspólnot Margaretkowych spotkali się w Sanktuarium Męki Pańskiej w Imbramowicach, aby wspólnie modlić się w intencji kapłanów i osób konsekrowanych oraz o nowe powołania do Służby Bożej w Kościele.

Szczególnym opiekunem i patronem czuwania była św. Teresa od Dzieciątka Jezus - patronka misji. Sylwetkę „małej Świętej” przybliżył zebranym podczas konferencji ks. Jerzy Piwowarczyk - proboszcz parafii p.w. Św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Kielcach. Szczególną uwagę ks. Jerzy poświęcił „małej drodze”, którą św. Teresa obrała jako program swojego życia. Zebrani wierni mogli także uczcić tę wielką świętą, poprzez oddanie czci jej relikwiom.

O godz. 21.00 rozpoczęła się Msza św. koncelebrowana, której przewodniczył i Słowo Boże wygłosił ks. Jerzy Piwowarczyk. W homilii podkreślił, że „Święci poszerzali nasze serca, dodawali odwagi naszemu życiu, uczyli nas na czym polega piękno wiary w Chrystusa. Oni zostawili w naszych sercach ślad dobra, ślad miłości, ślad prawdy”.

W modlitwie przed Najświętszym Sakramentem, wiedzeni słowami i zachętą św. Teresy polecaliśmy Bogu w sposób szczególny wszystkich misjonarzy i misjonarki, prosząc o potrzebne łaski i błogosławieństwo w ich posłudze Bogu i Kościołowi. Czuwanie modlitewne zakończyło błogosławieństwo lourdzkie i kompleta.

Po zakończeniu modlitwy wszyscy zebrani spotkali się w Spichlerzu na poczęstunku przygotowanym przez Członkinie Wspólnot Margaretkowych.

W czuwaniu wzięli udział członkowie Apostolatu Margaretka przybyli z parafii: Matki Bożej Różańcowej w Smardzowicach z ks. proboszczem dr. Grzegorzem Kaliszewskim, Św. Maksymiliana Kolbego w Kielcach z ks. Zbigniewem Wójcikiem, Św. Idziego w Tczycy z Ks. Krzysztofem Tobołą, Św. Andrzeja w Sieciechowicach z ks. Wojciechem Oczkowiczem, Bożego Ciała w Słomnikach z Ks. Łukaszem Snochem, Matki Bożej Częstochowskiej w Kacicach, Św. Mikołaja w Dłużcu (diecezja sosnowiecka) z ks. proboszczem Andrzejem Michniewskim, Narodzenia NMP w Szreniawie (diecezja sosnowiecka) z Ks. Robertem Tomasikiem, Kapłani oraz pielgrzymi indywidualni.