Kolejne czuwanie w Nowym Korczynie za nami

Wrzesień przyniósł ze sobą kolejne czuwania w Sanktuarium św. Kingi w Nowym Korczynie. Z wielką radością spotkali się po raz jedenasty czciciele św. Kingi - zarówno miejscowi parafianie, jak i licznie przybyli pielgrzymi z Kielc i innych miejscowości.

Po wakacyjnej przerwie ks. Kustosz Grzegorz Kowalik - proboszcz parafii p.w. Trójcy Świętej w Nowym Korczynie serdecznie powitał wszystkich zebranych i zaprosił do oddania czci relikwiom Świętej.

W modlitewny nastrój wiernych wprowadziła schola „Albertowe Słoneczka”, która działa przy parafii św. Brata Alberta w Busku-Zdroju. Wykonawcy przepięknych pieśni zaprosili wszystkich zebranych do wspólnego śpiewu i modlitwy.

Ks. dr Andrzej Kwaśniewski, który od początku czuwa i wspomaga nowokorczyńskie sanktuarium, skierował swoje słowo do wiernych oraz poświęcił sól, którą pielgrzymi zabrali do swoich domów. Następnie przyszła kolej na adorację Najświętszego Sakramentu, modlitwę litanijną do świętej Kingi oraz modlitwy w różnych intencjach, którą w tym miesiącu poprowadziły panie ze Stowarzyszenia Korczynian nad Nidą.

Modlitwa różańcowa zanoszona była w licznych intencjach, z którymi przyjechali czciciele św. Kingi.

Kulminacyjnym momentem była uroczysta Msza św., odprawiana przez licznie przybyłych kapłanów. Eucharystii przewodniczył ks. kan. Witold Świąder, koncelebrowali: ks. dr Andrzej Kwaśniewski, ks. Dziekan Marek Małczęć, ks. kan. Stanislaw Kondrak oraz proboszcz nowokorczyńskiej parafii i kustosz sanktuarium ks. Grzegorz Kowalik. Liturgię Słowa przygotowali parafianie z Nowego Korczyna oraz przedstawiciele pielgrzymów. Homilię wygłosił ks. Witold Świąder, swoje słowo do wiernych skierowali również ks. Kwaśniewski oraz ks. Małczęć. Msza św. zakończyła się odśpiewaniem Apelu Jasnogórskiego.

Wśród licznie przybyłych pielgrzymów byli przedstawiciele kieleckich parafii: św. Wojciecha, św. Józefa Robotnika, św. Franciszka z Asyżu, św. Karola Boromeusza, Wniebowzięcia NMP (Katedra kielecka), św. Jadwigi, Miłosierdzia Bożego, św. Stanisława Bp. i Męczennika oraz parafii św. Marii Magdaleny z Chełmiec i św. Rozalii i Marcina z Zagnańska. Bardzo liczną grupę stanowili jak każdego miesiąca przedstawiciele Kursu Przewodników, Studium Historii Diecezji Kieleckiej, ADK.

Maria Błach

Wszystkim przybyłym serdecznie dziękujemy za udział we wrześniowym czuwaniu
oraz zapraszamy na kolejne, które odbędzie się 4 października 2016 r.