Kolejne czuwanie w Nowym Korczynie za nami

Kolejny raz czciciele św. Kingi udali się do Nowego Korczyna, gdzie znajduje się Jej Sanktuarium. W październiku spotkanie przypadło we wspomnienie św. Franciszka z Asyżu. Już po raz XII Nowy Korczyn gościł pielgrzymów na czuwaniu.

O godz. 17.00 w świątyni zebrali się parafianie oraz przybyli goście. Wszystkich zebranych powitał Kustosz Sanktuarium - ks. proboszcz Grzegorz Kowalik. Oddając cześć św. Kindze wierni ucałowali jej relikwie.

Wielki wkład w przebieg uroczystości wnieśli uczniowie i nauczyciele Gimnazjum w Sobkowie. Przybyli do Nowego Korczyna z przedstawieniem nawiązującym do 1050. Rocznicy Chrztu Polski  pt. „Gdzie Chrzest tam nadzieja”. Montaż słowno-muzyczny wzbogacony był prezentacją multimedialną. Młodzież wraz z opiekunami pozostali do końca czuwania, włączając się do wspólnej modlitwy.

Po przedstawieniu ks. Proboszcz poświęcił sól, którą każdy mógł zabrać do domu. Modlitwę różańcową połączoną z intencjami wiernych prowadziła młodzież z Gimnazjum im. Św. Kingi w Nowym Korczynie. Modlitwy za różne stany odczytały członkinie Stowarzyszenia Korczynian nad Nidą.

Uwieńczeniem spotkania ku czci św. Kingi była Msza św. koncelebrowana przez przybyłych kapłanów. Mszy św. przewodniczył ks. Łukasz Bucki - wikariusz z Solca-Zdroju, on też wygłosił homilię. Wspólnie modlili się: ks. kan. Stanisław Kondrak - kustosz Sanktuarium w Szczaworyżu, ks. kan. Marek Małczęć - dziekan dekanatu nowokorczyńskiego oraz ks. Grzegorz Kowalik. Liturgię Słowa przygotowali parafianie, członkowie Towarzystwa Miłośników Ziemi Korczyńskiej.

Na zakończenie czciciele św. Kingi odśpiewali Apel Jasnogórski i przyjęli Boże błogosławieństwo. Każdy mógł skorzystać z sakramentu pokuty oraz ucałować relikwie św. Franciszka z Asyżu. Przybyli goście zostali zaproszeni na poczęstunek.

Serdecznie zapraszamy na kolejne listopadowe czuwanie ku czci św. Kingi do Sanktuarium w Nowym Korczynie.

Maria Błach