Komunikat Biskupa Kieleckiego

„Na ten ostatni etap budowy proszę o dalszą pomoc dla hospicjum” - apeluje w komunikacie bp Kazimierz Ryczan. Komunikat dotyczący budowy hospicjum stacjonarnego w Kielcach przez Caritas kielecką został odczytany w kościołach w niedzielę, 12 maja 2013 r.

Biskup uzasadnia ideę budowy hospicjum – pierwszego stacjonarnego w regionie świętokrzyskim i prosi o pomoc – „poprzez włączenie się w kwesty organizowane na ten cel przy parafiach oraz ofiary składane przez darczyńców, pragnących dołożyć 'cegiełkę nadziei' do tej budowy”.

Podkreśla, że „pomoc świadczona osobom chorym i cierpiącym jest praktyczną realizacją przykazania miłości bliźniego, dlatego Caritas buduje hospicjum w Kielcach”.

Bp Ryczan w komunikacie mówi także o końcowym obecnie etapie budowy. „Budynek hospicjum jest już w stanie surowym. Przed nami pozostały kosztowne prace wykończeniowe oraz zakup elementów wyposażenia” – zauważa, dziękując i błogosławiąc wszystkim wspierającym to dzieło.

Hospicjum jest budowane przez Caritas kielecką od 2009 r., po sąsiedzku z sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Kielcach oraz blisko szpitali. Obecnie trwają prace wykończeniowe. W placówce przewidziane są 44 miejsca. Opieka hospicyjna będzie możliwa prawdopodobnie od początku 2014 roku. W hospicjum znajdzie się 18 pokoi z łazienkami, 3 pokoje gościnne - traktowane także jako rezerwa dla kilku chorych osób, pokój zabiegowy, rehabilitacyjny, kaplica i pomieszczenia gospodarcze.

Budowa jest kontynuowana dzięki wielu akcjom i zaangażowaniu różnych środowisk, głównie związanych z Kościołem. W kampanii Pól Nadziei w 2012 r. zebrano 68 tys. złotych. Dodatkowo ponad 90 tys. przekazali w 2012 r. jako dar kapłański księża z diecezji kieleckiej, natomiast ok. 400 tys. zł wpłynęło z tytułu 1 procenta. Budowę wspierają także firmy i przedsiębiorcy prywatni.

dziar
tekst za: www.ekai.pl

Zobacz: Komunikat Biskupa Kieleckiego z prośbą o wsparcie budowy Hospicjum w Kielcach