Koncert o Bożym Miłosierdziu we Włoszczowie

W piątek, 2 grudnia 2016 r. o godz. 17.00 w Domu Kultury we Włoszczowie odbył się koncert pt. „Uwielbiajmy Miłosiernego”. Był on zwieńczeniem Roku Miłosierdzia, który zakończył się niedawno w Kościele Powszechnym.

Przed wypełnioną po brzegi widownią sali widowiskowej włoszczowskiego Domu Kultury wystąpiła schola dziecięca „Boże Echo”, która jest laureatem zeszłorocznego IX Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Kielcach i schola młodzieżowa „Cordia”. Zespołom wokalnym towarzyszył tradycyjnie zespół instrumentalny.

Koncert ten swoją premierę miał na deskach małej sceny Kieleckiego Centrum Kultury. Przepełniony był pieśniami i piosenkami związanymi z Miłosierdziem Bożym. Usłyszeć można było również słowa zaczerpnięte z Orędzia Papieża Franciszka na Rok Miłosierdzia. Koncert poprowadził Marek Klapa.

Patronat medialny nad tym wydarzeniem objęło nasze Diecezjalne Radio „eM Kielce”, a organizatorem była parafia pw. bł. ks. Józefa Pawłowskiego we Włoszczowie.

Zobacz: Galeria zdjęć