Koncert świąteczno-noworoczny w Parafii Smardzowice

W niedzielę, 22 stycznia 2017 r. z inicjatywy Stowarzyszenia na rzecz rozwoju Cianowic na czele z panią Jolantą Niemiec – prezesem Stowarzyszenia i Parafii Smardzowice na czele z ks. proboszczem kan. dr Grzegorzem Kaliszewskim odbył się II Koncert świąteczno–noworoczny w Parafii Smardzowice.

W Koncercie wzięła udział Reprezentacyjna Orkiestra z Cianowic skupiająca blisko 50 osób (głównie młodzież z Parafii Smardzowice) oraz Schola parafialna licząca ponad 20 osób. Pięknie wygrane i wyśpiewane kolędy pozwoliły jeszcze raz powrócić myślami do Świat Bożego Narodzenia. Oprócz Orkiestry i Scholi w Koncercie wzięło udział kilkaset osób z Parafii Smardzowice, którzy zawsze są zatroskani o Orkiestrę, Scholę Parafialną, jak również o wszelkie dobre dzieła dokonujące się w ostatnich latach w Parafii Smardzowice.

Warto jeszcze nadmienić, iż z inicjatywy Stowarzyszenia Cianowice i Parafii Smardzowice w sierpniu ubiegłego roku zostały gruntownie odnowione i poświęcone figury Matki Bożej i św. Józefa, które możemy dostrzec wjeżdżając do Smardzowic.

Ks. Kanonik dr Grzegorz Kaliszewski – Proboszcz Parafii Smardzowice jest dumny z pięknie grającej Orkiestry i cudownie grającej i śpiewającej Scholi, którą opiekują się wraz z ks. Michałem Kościańskim – wikariuszem parafii Smardzowice. Wszyscy już z utęsknieniem oczekują III Koncertu świąteczno – noworocznego, który odbędzie się w styczniu 2018 r.