Koniecpol modli się o cud

Podobnie jak w roku ubiegłym – również i w tym młodzież z Gimnazjum nr 1 w Koniecpolu wraz z paniami należącymi do Róż różańcowych w parafii Trójcy Świętej włączyli się w akcję „Odmawiam Różaniec”.

- „Może  ktoś zarzuci nam, że przypominamy sobie o modlitwie różańcowej tylko w jednym miesiącu i robimy wielkie show, ale tu chodzi o zupełnie coś innego” – mówi ks. Grzegorz Pastroczyk, wikariusz w parafii Trójcy Świętej w Koniecpolu. – „W tym roku nasza modlitwa skupia się szczególnie wokół jednej osoby: Julii Swojnóg, która walczy z ciężką chorobą. Gdyby była zdrowa, to aktualnie ze swoimi koleżankami i kolegami chodziłaby do 3 klasy gimnazjalnej. Dlatego każdego tygodnia, wszyscy razem wychodzimy na rynek w Koniecpolu, by się modlić o dar uzdrowienia dla niej” – dodaje ks. Pastroczyk.

Młodzi z Koniecpola pierwszy raz wyszli do centrum miasta, aby wspólnie się modlić, w czasie długiej przerwy 7 października – we wspomnienie Matki Bożej Różańcowej. W następnym tygodniu – 13 października – w rocznicę objawień fatimskich różaniec odbył się później, bo o godz. 20.00. – „Na zaproszenie do wspólnej modlitwy odpowiedziało ponad 60 osób, nie tylko młodzież gimnazjalna, ale tez panie z Róż różańcowych z naszej parafii. Prawie wszyscy mieli możliwość odmówienia jednej „Zdrowaś Maryjo” - stając się tym samym, częścią pięknej modlitwy, o którą Matka Boża prosiła. Na zakończenie odśpiewaliśmy Apel jasnogórski i wróciliśmy do domu. Niech Bóg będzie uwielbiony w tej modlitwie, a Maryja wspiera nas w dobrem, które stanie się naszym udziałem każdego dnia.” – mówi ks. Pastroczyk.

Parafianie z Koniecpola – młodzi i starsi zamierzają się jeszcze spotkać na wspólnej modlitwie co najmniej dwa razy: w liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II i 31 października w czasie Nocy Świętych, która podobnie jak rok temu, również będzie organizowana w parafii Trójcy Świętej. Wszystkich zapraszamy do wspólnej modlitwy!