Konkurs wiedzy o św. Siostrze Faustynie

W piątek, 7 kwietnia 2017 r. w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach odbył się finał Ogólnopolskiego Konkursu wiedzy o św. Siostrze Faustynie. Wzięło w nim udział 103 uczniów. Naszą diecezję reprezentowało 4 uczniów, z których to Wiktor Kostecki – uczeń Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Wolicy zajął zaszczytne II miejsce wśród uczniów z gimnazjum.

Klasyfikacja uczniów naszej diecezji w etapie ogólnopolskim przedstawia się następująco:

1.

2. Kostecki Wiktor – ZSO w Wolicy – katecheta ks. Łukasz Biś

15. Wojtyna Agnieszka - ZSO nr 8 w Kielcach – katecheta ks. Marcin Polak

35. Duda Julia - Centrum Oświatowe w Koszycach – katecheta ks. Łukasz Nastaga

38. Bała Klaudia - Zespół Placówek Oświatowych w Bukowie – katecheta ks. Krzysztof Gibas

Wszyscy uczestnicy etapu finałowego otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe. Wiktor Kostecki za zajęcie II miejsca podczas etapu ogólnopolskiego pojedzie na pielgrzymkę śladami św. Siostry Faustyny.

Konkurs zorganizowało Zgromadzenie Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia przy współpracy z Wydziałem Teologicznym UKSW w Warszawie.

Wzięło w nim udział ponad 230 szkół z całej Polski, z 36 diecezji. Honorowy patronat nad tym wydarzeniem objął rektor Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie ks. prof. dr hab. Stanisław Dziekoński, a patronat medialny – 20 redakcji prasowych, radiowych i telewizyjnych.

Ks. Łukasz Biś