Konsekracja kościoła Ojców Kapucynów

Biskup Kielecki Jan Piotrowski w czwartek, 4 października 2018 roku, dokonał konsekracji kościoła św. Franciszka z Asyżu w Kielcach. Uroczystość była połączona z Odpustem.

Uroczysta Msza św. została odprawiona o godzinie 18.00. Natomiast obrzędy wstępne rozpoczęły się już o godz. 17.30.

W homilii bp Jan Piotrowski zauważył trud mieszkańców dzielnicy oraz ich determinację w budowie „swojego” kościoła. – „Gromadzimy się na tej wieczornej Eucharystii, aby za przyczyną Biedaczyny z Asyżu, dziękować Bogu za dar tej wspólnoty wiary. Jednocześnie chcemy dedykować Bogu widzialny owoc wiary i trudu wiernych, jakim jest nowy kościół parafialny p.w. Św. Franciszka z Asyżu” – podkreślał podczas homilii bp Jan Piotrowski.

tekst za: em.kielce.pl

>> Relacja na stronie Diecezjalnego Radia eM