Kontrola w kieleckim Seminarium

W związku z dużym zainteresowaniem i wspaniałym przyjęciem spektaklu „Rewizor" Mikołaja Gogola wystawianego przez kleryków Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach informujemy o kolejnych terminach spektakli.

Spektakle odbędą się w Auli WSD im. Księdza Biskupa Czesława Kaczmarka.

- 25 stycznia 2020 r. o godz. 18.00
- 26 stycznia 2020 r. o godz. 18.30

Słów kilka o sztuce:
Na notabli prowincjonalnej mieściny pada blady strach: zmierza do nich rewizor. Każdy z nich ma coś na sumieniu, robią więc wszystko by w porę rozpoznać urzędnika. Fatalnym zbiegiem okoliczności biorą za niego zupełnie przypadkowego człowieka… Tak rozpoczyna się jedna z najbardziej znanych komedii Gogola, którą od prawie 200 lat nieprzerwanie grają teatry na całym świecie. We współczesnej inscenizacji Ewy Lubacz klasyczna sztuka ukazuje absurdy władzy i obnaża fikcję naszych społecznych i politycznych relacji. Pokazuje, że w gogolowskich bohaterach wciąż widzimy własny obraz i wciąż zmuszeni jesteśmy śmiać się z samych siebie, w naszym kieleckim Seminarium.

Wstęp na spektakle jest bezpłatny. W celu rezerwacji miejsc prosimy o kontakt pod numerem telefonu: 885-343-195 (Dkn Dawid Dzienniak), bądź mailowo: teatr.wsdk@gmail.com

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!