Krytycznie o gender

„Gender. Spojrzenie krytyczne” – to właśnie ta publikacja była tematem ostatniego spotkania w Wyższym Seminarium Duchownym w Kielcach. Twórcy tej pozycji mówili o jej zawartości a także najważniejszych przesłaniach. Wydarzenie połączone było z panelem dyskusyjnym.

Książka pt. „Gender. Spojrzenie krytyczne” to publikacja składająca się z kilkunastu artykułów przedstawiających ideologię gender z różnych punktów widzenia. – „Tak naprawdę cała pozycja jest podzielona na cztery części. Pierwsza z nich przedstawia historyczne i filozoficzne źródła gender. Opisana została tu droga powstawania tego zjawiska. W drugiej części przedstawione jest naukowe podejście do tematu. Genetyk i psycholog powołując się na wyniki różnorodnych badań, w sposób obiektywny przedstawiają to, czego się dowiedzieli na temat ludzkiej płciowości. Trzecia część to gender z punktu widzenia filozofów. Niewątpliwie ich ocena jest bardzo krytyczna. Ostatnia część z kolei jest poświęcona reperkusjom społecznym. Zawiera ona doskonały tekst pani Gabrieli Kuby – znanej właściwie na całym świecie socjolog zajmującej się tą problematyką. Specjalistka ta pokazuje jakie są skutki społeczne  wprowadzania tej ideologii w życie"  - przedstawia ks. profesor Jarosław Jagiełło, dziekan Wydziału Filozoficznego tej uczelni, a zarazem jeden ze współredaktorów książki.

Książka przez wielu specjalistów została uznana za obiektywną. – „Miłym było to, kiedy otrzymywałem telefony od uczonych, którzy mówili, że jest ona wyrazem bardzo rzetelnych poszukiwań naukowych. Przemawia w niej prawnik, filozof, psycholog czy genetyk" – zaznaczył. Przesłanie publikacji sprowadza się do tego, że ideologia gender to krypto marksistowskie myślenie o człowieku. – „Nie możemy manipulować naszą płcią, bo może się to skończyć bardzo źle" – powiedział ks. Jagiełło.

Książkę można zamówić poprzez stronę jednosc.com.pl

tekst za: em.kielce.pl

>> Galeria zdjęć