Ks. dr Grzegorz Kaliszewski na Spotkaniu Zarządu Kustoszów Sanktuariów Polskich

W sobotę, 12 listopada 2016 r. w Ołtarzewie k. Warszawy odbyło się spotkanie Zarządu Kustoszów Sanktuariów Polskich. W gronie 6 Księży Kustoszy tworzących ścisły Zarząd pod przewodnictwem Księdza Biskupa Henryka Ciereszko był obecny także ks. kan. dr Grzegorz Kaliszewski – Duszpasterz ds. Sanktuariów Diecezjalnych, Diecezjalny Moderator Róż Żywego Różańca, Proboszcz i Kustosz Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Smardzowicach.

W trakcie spotkania został opracowany szczegółowy program Międzynarodowego Kongresu Mariologiczno–Maryjnego, który odbędzie się od 13 do 17 września 2017 r. w Zakopanem. Temat Kongresu brzmi: „Fatima w Bożym planie zbawienia”. Jednym z zaproszonych gości jest Kustosz Sanktuarium w Fatimie – Padre Virgilio do Nascimento Antunes.

W drugiej części spotkania dyskutowano na temat praktycznych aspektów ruchu pielgrzymkowego w Polsce oraz ustalono, iż następny zjazd Zarządu Kustoszów Sanktuariów Polskich odbędzie się 10 marca 2017 r. w Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Smardzowicach. Jest to wielkie wyróżnienie dla Parafii Smardzowice, jak również dla całej Diecezji Kieleckiej, w której Ksiądz Biskup Jan Piotrowski bardzo troszczy się o rozwój życia duchowego i duszpasterskiego.

Ks. dr Grzegorz Kaliszewski
PROBOSZCZ I KUSTOSZ SANKTUARIUM W SMARDZOWICACH