Ks. dr Grzegorz Kaliszewski – wybrany Sekretarzem Rady Kustoszów Sanktuariów Polskich

W dniach od 13-17 września 2017 r. w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Zakopanem - na Krzeptówkach odbył się Międzynarodowy Kongres Mariologiczno–Maryjny i spotkanie Kustoszów Sanktuariów Polskich.

Na przebieg spotkania Kustoszów złożyły się: konferencja nt. „Liturgia i pobożność ludowa w sanktuarium”, Koronka do Bożego Miłosierdzia oraz spotkanie robocze kustoszów pod przewodnictwem bp. Henryka Ciereszko – Przewodniczącego Zespołu Konferencji Episkopatu Polski ds. Sanktuariów.

Na spotkaniu tym zebrani Księża zatwierdzili wybór kandydatów do Rady Kustoszów Sanktuariów Polskich, w której to Radzie Sekretarzem został wybrany na okres 5 lat ks. kan. dr Grzegorz Kaliszewski – proboszcz parafii p.w. Św. Szczepana w Mnichowie i Diecezjalny Duszpasterz ds. Sanktuariów. Nowo wybrany Ksiądz Sekretarz Rady odczytał sprawozdanie z ostatniego spotkania Rady Kustoszów, które odbyło się w 24 marca 2017 r. w Mnichowie.

Następnie dyskutowano na temat duchowych aspektów towarzyszących pracy w Sanktuarium. Po modlitwie różańcowej wszyscy uczestniczyli we Mszy św., której przewodniczył i homilię wygłosił  przybyły z Watykanu kard. Zenon Grocholewski. Spotkanie Kustoszów zakończyło się Apelem Maryjnym i procesją światła.