Ks. Jarosław Góralski w Imbramowicach: Nie było by nas tutaj dzisiaj gdyby nie Wasza modlitwa

15 czerwca 2018 r. w Sanktuarium Męki Pańskiej w Imbramowicach odbyło się kolejne Czuwanie Wspólnot Margaretkowych Diecezji Kieleckiej. Był to czas szczególny ubogacony obecnością wśród nas Neoprezbiterów Diecezji Kieleckiej.

Naszym szczególnym przewodnikiem i opiekunem był w tym czasie św. Andrzej Bobola - męczennik i patron Polski.

Wspólną modlitwę rozpoczęliśmy od Rozważań o Męce Pańskiej pod duchowym przewodnictwem Sióstr Norbertanek. Następnie zebrani wzięli udział w Nabożeństwie Drogi Krzyżowej pod przewodnictwem ks. Krzysztofa Toboły.

W konferencji, którą wygłosił ks. Piotr Misztal, wierni  mieli okazję przypomnieć sobie oraz głębiej poznać osobę św. Andrzeja Boboli, którego relikwie zostały tego wieczoru uczczone w sposób szczególny. O godz. 21.00 rozpoczęła się Msza św. koncelebrowana pod przewodnictwem ks. Konrada Fatygi.

„Gdzie jest Bóg?” - to pytanie jak refren przebijało się w homilii wygłoszonej przez neoprezbitera ks. Jarosława Góralskiego. Trudno na to pytanie odpowiedzieć współczesnemu człowiekowi, borykającemu się z różnymi nieraz bolesnymi doświadczeniami. Odpowiedzi należy szukać w świadectwie przychodzącego człowieka, a w dniu dzisiejszym, jak podkreślił ks. Jarosław „w wydarzeniach spotkania nas neoprezbiterów z Wami wspólnotą modlącą się za kapłanów”. Zwracając się do wszystkich uczestników spotkania powiedział: „Nie było by nas tutaj dzisiaj gdyby nie Wasza modlitwa, dzięki Wam jesteśmy tutaj i możemy sprawować Eucharystię i dlatego jesteśmy Wam ogromnie wdzięczni za Waszą modlitwę, życzliwość i troskę”.

Na zakończenie Mszy św. zebrani prezbiterzy, siostry zakonne oraz wszyscy wierni przyjęli specjalne błogosławieństwo z rąk Neoprezbiterów.

Po zakończeniu Mszy św. rozpoczęła się adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji kapłanów i osób konsekrowanych oraz o nowe i święte powołania do Służby Bożej w Kościele. Zwieńczeniem wspólnej modlitwy było błogosławieństwo lourdzkie, w czasie którego modliliśmy się pod przewodnictwem Sióstr Norbertanek Nowenną do Pana Jezusa Cierpiącego. Odmówiliśmy także Kompletę.

Uczestnicy czuwania po zakończeniu spotkali się na poczęstunku przygotowanym przez Członków Wspólnot Margaretkowych. W tym dniu modliła się z nami rekordowa jak dotąd liczba - 18 prezbiterów!

W czuwaniu wzięli udział wierni oraz kapłani z parafii:
- pw. Św. Idziego w Tczycy z ks. Krzysztofem Tobołą
- pw. Matki Bożej Różańcowej w Smardzowicach z ks. dr. Zdzisławem Sideł
- pw. Św. Maksymiliana Marii Kolbego w Kielcach
- pw. Św. Andrzeja Apostoła w Sieciechowicach z ks. Wojciechem Oczkowiczem
- pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Kacicach z ks. Piotrem Boś
- pw. Bożego Ciała w Słomnikach
- pw. Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Szreniawie (diecezja sosnowiecka) z ks. Mariuszem Kafel
- pw. Św. Mikołaja w Dłużcu z ks. Andrzejem Michniewskim (diecezja sosnowiecka)
- pw. Macierzyństwa NMP w Bolesławiu z ks. Krzysztofem Paskiem (diecezja sosnowiecka)
- Ks. Janusz Stach - Kustosz Regionalnego Sanktuarium Męki Pańskiej w Imbramowicach
- Ks. Jan Błaszczyk (diecezja sosnowiecka)
- Ks. Władysław Ogonowski

oraz Neoprezbiterzy:
- ks. Marcin Bąk, par. Chełmce
- ks. Konrad Fatyga, parafia Trójcy Świętej w Jędrzejowie
- ks. Jarosław Góralski, parafia Niep. Serca NMP w Kielcach
- ks. Dominik Majewski, parafia Polichno
- ks. Piotr Misztal, parafia Niepokalanego Poczęcia NMP w Busku-Zdroju
- ks. Daniel Olejarczyk, parafia Leszczyny
- ks. Mateusz Parobiec, parafia Huta Nowa
- ks. Krzysztof Zapała, parafia Niepokalanego Serca NMP  w Kielcach

_________________

21 września 2018 r. obchodzić będziemy trzecią rocznicę rozpoczęcia naszych spotkań modlitewnych w Sanktuarium Męki Pańskiej w Imbramowicach. Z tej okazji chcielibyśmy stworzyć Księgę Wspólnot Margaretkowych działających na terenie Diecezji Kieleckiej.

Prosimy o pomoc w stworzeniu tego Wotum Dziękczynnego, w którym zapisane będą Imiona i Nazwiska Członków Wspólnot Margaretkowych.

Wspólnoty Margaretkowe można zgłaszać podczas naszych spotkań modlitewnych lub mailowo pod adresem margaretkikielce@gmail.com

Dane należy podać według wzoru zawartego w kwestionariuszu - zamieszczonego TUTAJ.