Ks. Karol Zegan: W miłosierdziu Bóg objawia swoją wszechmoc

„Bóg przebacza i zapomina nam nasze grzechy. W miłosierdziu Bóg objawia swoją wszechmoc” – tak w homilii mówił ks. kan. dr Karol Zegan - dyrektor Wydziału Katechetycznego podczas Mszy św. w kościele Miłosierdzia Bożego w Kazimierzy Wielkiej.

Na początku Eucharystii wszystkich zebranych powitał ks. proboszcz Antoni Bialik. – „Witam wszystkich parafian i gości, którzy przybyli do naszego Kościoła Jubileuszowego, aby razem z nami pochylić się nad tajemnicą Bożego Miłosierdzia”.

W homilii ks. Zegan zastanawiał się, jak wyglądał Pan Jezus? – „Nie znajdziemy na kartach Ewangelii opisu, jak wyglądał Pan Jezus. Opis fizyczny jest nieistotny. Nieważny jest wygląd, ale to, czego dokonuje w imieniu Pana Boga. Jezus objawia nam Boga miłości, Boga miłosiernego”.

Kaznodzieja stwierdził, że Papież Franciszek ogłaszając Rok Święty Miłosierdzia zachęca nas i tłumaczy, że potrzebujemy rozważać i kontemplować, czym jest tajemnica Bożego miłosierdzia dla nas ludzi.

Ks. Zegan zauważył, że obraz Jezusa Miłosiernego przedstawia Jezusa Zmartwychwstałego, Chwalebnego i Przemienionego. – „Ten obraz nawiązuje do czterech scen ewangelicznych: do śmierci Chrystusa, do objawienia się Zmartwychwstałego Chrystusa swoim uczniom w Wieczerniku, do Wniebowstąpienia i do sceny, która ukazuje Chrystusa, jako Najwyższego i Wiecznego Kapłana”.

Po Mszy św. - przed wystawionym Najświętszym Sakramentem - została odmówiona Koronka do Miłosierdzia Bożego i odbyła się procesja wokół kościoła. Po błogosławieństwo ks. Bialik zachęcił wszystkich do zyskania jubileuszowego odpustu zupełnego.

Parafia Miłosierdzia Bożego w Kazimierzy Wielkiej została erygowana przez bp. Kazimierza Ryczana w 2009 r. W miarę rozbudowy miasta macierzysta świątynia parafialna Podwyższenia Krzyża nie mogła pomieścić coraz większej liczby wiernych. Przez pierwszy rok Msze św. były sprawowane na placu – w namiocie. W maju 2000 r. rozpoczęto budowę kaplicy, którą ukończono w grudniu, potem wzniesiono plebanię. Plac dla parafii przekazała Rada Miasta i Gminy już rok wcześniej. Parafia liczy ok. 4 tyś. wiernych.

xmhas

Mieszkańców południowej części naszej diecezji
serdecznie zapraszamy
do Kościoła Jubileuszowego Miłosierdzia Bożego